Chatka pod Śnieżnikiem

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
u99
tramp
Posty: 27
Rejestracja: 21-03-2006 18:07
Lokalizacja: z odległej galaktyki na nizinie pod lasem

Chatka pod Śnieżnikiem

Postautor: u99 » 21-03-2006 20:09

Na mapie Compassu zauważyłem Chatkę pod Śnieżnikiem ( koło Czarciego Gronia ). Wkrótce będę w tej okolicy i byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na jej temat. Jeżeli ktoś ma zdjęcia ( jedno widziałem na stronnie Klubu Sudeckiego ) to prosze o wklejenie lub link. Interesuje mnie historia tej chatki, jej dzieje a także do kogo aktualnie należy i czy można w niej przenocować. Byłbym zobowiązany za wszelkie praktyczne wskazówki jak trafić do w/w chatki a zwłaszcza za namiar GPS.

pozdrowienia
u99

buba

Postautor: buba » 22-03-2006 15:53

bylam w niej w pazdzierniku. Wtedy mieszkal w niej na stale jeden gosciu, ktorego ekipa z wrzesni (ktora akurat tam balowala) nazywala pustelnikiem ;) ja akurat trafilam chyba na czas gdy bylo malo ludzi (bo chyba z 7) ale znajoma tydzien pozniej trafila tam na ekipe 40 osob, ale wszyscy sie zmiescili :D:D z tego co wiem z noclegiem nie ma klopotu, troche ciezko tylko piec rozpalic... ale gospodarzowi sie udalo. Jest pila, garnki, wszystko jak w domu :)
aha! jak chcesz trafic, polecalabym ta droge "z dolu" tzn. od schroniska pod snieznikiem, a nie ta "z gory" ze szczytu snieznika, bo tam jest troche poplatanych sciezek

buba

Postautor: buba » 22-03-2006 15:58

ech... mam obfotografowana ta chate ze wszystkich stron, ale w albumie.. ale moze uda mi sie wyciagnac namiary na stronke kumpeli , ktora byla z nami i miala cyfrowke :)

Awatar użytkownika
enkeli
tramp
Posty: 16
Rejestracja: 10-03-2006 23:32
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: enkeli » 22-03-2006 17:50

Chatka po Śnieżnikiem..... mmm... przypominają mi się wakacje:)

Byłam tam w sierpniu ubiegłego roku ze znajomymi i bardzo mile wspominam to miejsce.
Dotarliśmy tam idąc zielonym szlakiem od Przeł. Płoszczyna i przed Śnieżnikiem kiedy ku naszej wielkiej radości naszym oczom ukazała się tabliczka: "REZERWAT PRZYRODY PRAWEM CHRONIONY":D skręciliśmy w wydeptaną ścieżkę idącą wzdłuż granicy rezerwatu, po chwili doszliśmy do szerszej drogi, mineliśmy ruiny owczarni po prawej stronie, przeszliśmy przez strumyk, który przecinał naszą drogę, aż doszliśmy do dość charakterystycznego drzewa, którego korzeń wystając sporo nad ziemie tworzył razem z pniem coś w stylu "krzesła z oparciem" i właśnie w tym :!: momencie odchodziła wąska ścieżka do chatki. Ścieżka prowadziła przecinając dość strome zbocze, a z atrakcji po drodze można jeszcze wspomnieć o ambonce, która znajdowała się po prawej stronie nie długo po tym jak odeszliśmy od drogi.

Jeśli chodzi o nocleg to słyszałam, że to różnie bywa, że nawet czasem chatka bywa zamknięta...:? Ale jak tam byliśmy to nie było problemu z noclegiem. Na miejscu zastaliśmy dwóch sympatycznych gości, którzy sprzątali w chatce, po wcześniejszych którzy narobili tam nieco bałaganu. Ogółem tak już podsumowując to świetne miejsce na nocleg w okolicach Śnieżnika. Polecam wybrać się stamtąd na wschód słońca na Śnieżnik :D

u99
tramp
Posty: 27
Rejestracja: 21-03-2006 18:07
Lokalizacja: z odległej galaktyki na nizinie pod lasem

Chatka pod Śnieżnikiem

Postautor: u99 » 22-03-2006 17:58

Buba & Enkeli wielkie dzięki. Właśnie o to mi chodziło. Wschód słońca na Śnieżniku to mój plan na maj. :D

buba

Postautor: buba » 22-03-2006 22:28

mnie sie nie udalo zobaczyc na sniezniku ani wschodu ani zachodu slonca...zawsze lalo :( bylam dwa razy..i nawet nie wiem czy sa jakies widoki..

u99
tramp
Posty: 27
Rejestracja: 21-03-2006 18:07
Lokalizacja: z odległej galaktyki na nizinie pod lasem

Postautor: u99 » 22-03-2006 22:35

nie przejmuj się Buba, ja byłem na Śnieżniku 9 razy i za każdym razem albo mgła albo deszcz lub śnieg. Z drugiej strony w październiku i listopadzie trudno wymagać dobrej pogody. Teraz będę pod koniec maja to może będę mieć więcej szczęścia :D

buba

Postautor: buba » 22-03-2006 22:41


buba

Postautor: buba » 22-03-2006 22:43

mam nadzieje ze ci sie uda pogoda na sniezniku! :) ja pod koniec maja planuje zrobic poszukiwania chaty w gorach bystrzyckich :D jak ja lubie takie poszukiwania :D

buba

Postautor: buba » 22-03-2006 22:45


u99
tramp
Posty: 27
Rejestracja: 21-03-2006 18:07
Lokalizacja: z odległej galaktyki na nizinie pod lasem

Postautor: u99 » 22-03-2006 22:52

Buba jesteś naprawdę niezastąpiona. To zmotywowało mnie trochę i przypomniałem sobie, że w SUDETACH nr 2/06 s.29 jest artykuł o okolicach Śnieżnika, w tym także i o chatce. Załączam link:
http://www.sudety.ig.pl/webcm/zimny_kam ... ich_zesacw

buba

Postautor: buba » 22-03-2006 23:28

dzieki:) a znasz jakies inne fajne miejsca noclegowe w sudetach? (wiaty, szalasy, chatki, pasniki, szopy itp) wiosna sie zbliza :D :D

u99
tramp
Posty: 27
Rejestracja: 21-03-2006 18:07
Lokalizacja: z odległej galaktyki na nizinie pod lasem

Postautor: u99 » 22-03-2006 23:33

w tej chwili do głowy przychodzi mi jeszcze Chatka pod Śmielcem. Z tego co pamiętam jest położona niedaleko tej Wielkanocnej - w pobliżu szlaku z Jagniątkowa. Zarządza nią chyba Klub Wysokogórski z Jeleniej Góry ( lub Wrocławia - nie jestem pewien ).

buba

Postautor: buba » 23-03-2006 09:21

tylko ona tez chyba jest zamknieta... i otwieraja ja tylko jak jest impreza kolowa.. to juz troche nie ten sam klimat co chat stojacych otworem dla wszystkich...

u99
tramp
Posty: 27
Rejestracja: 21-03-2006 18:07
Lokalizacja: z odległej galaktyki na nizinie pod lasem

Postautor: u99 » 23-03-2006 19:58

fakt to nie to samo, ale z drugiej strony może jakby jej nie zamykali to teraz zbieraliby fundusze na odbudowę chatki po pożarze :?:


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”