Narty Biegowe

Narty zjadowe, biegowe, tourowe i wodne. Porady, serwis, giełda.
Awatar użytkownika
Voytek
łazik
Posty: 68
Rejestracja: 17-11-2004 17:57
Lokalizacja: Żarów

Narty Biegowe

Postautor: Voytek » 25-11-2004 20:15

Ludziska proszę o pomoc, gdzie mogę dostać biegówki, może ktoś zna adresy sklepów, adresy www, lub tudzież podobne giełdy narciarskie z biegówkami (Wałbrzych, Wrocław, Jelenia Góra w sumie też może być).
Z góry dzięki za info :)
Pozdrowionka[/b]
"...Góry znaczą dla mnie tyle co ludzie, tak daleko trzeba dziś zajść...by spotkać człowieka..."

Voytek :-)
www.zarodreptaki.zarow.pl

madzia
Redaktor
Posty: 12
Rejestracja: 27-08-2004 16:20
Lokalizacja: Wałbrzych

Biegówki

Postautor: madzia » 26-11-2004 14:13

Warto odwiedzić w niedziele giełde w Wałbrzychu (Piaskowa Góra za Kauflandem), najlepiej około godziny 11. Czasami można kupić bardzo tanio dobre nartki. W poprzednią niedziele były nawet wystawione gotowe komplety.
Widziałam, że ostatnio pojawiło się dużo biegówek na Allegro.
Wiem też, że przeróżny sprzęt jest w Nowiźnie koło Dzierżoniowa.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Voytek
łazik
Posty: 68
Rejestracja: 17-11-2004 17:57
Lokalizacja: Żarów

Postautor: Voytek » 27-11-2004 14:07

Madziu, dziękuję bardzo za odpowiedź, szukam raczej czegoś bardziej nowszego, powiem, że nawet nówek. A z tą Nowizną to wiem, jeździłem tam kiedyś, ale ostatnio fakt nie byłem dawno. Może się zbiorę i skoczę tam zobaczyć.
Pozdrowionka
"...Góry znaczą dla mnie tyle co ludzie, tak daleko trzeba dziś zajść...by spotkać człowieka..."



Voytek :-)

www.zarodreptaki.zarow.pl

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat
Posty: 562
Rejestracja: 07-07-2004 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: walter02 » 29-11-2004 11:13

Mam dwa adresy:

1) sprawdź http://www.sorba.pl

mają w ofercie narty turystyczne ze stalowymi krawędziami - na próżno takich szukam już do roku na giełdach i na allegro.

Najlepiej zadzwonić i zapytać się - bardzo dobry kontakt - w zeszłym sezonie kupiłem u nich wiązania do biegówek, zależało mi na manualach, nie mieli, ale kilka dni później dostałem telefon, że już mają ....

2) przedstawicielstwo fischera w Zieleńcu:
http://www.zieleniec.pl/agal/index.php

tutaj będzie dużo drożej, ale jest sporo modeli - same nówki - także radzę wcześniej zadzwonić

pozdr

Walter02

ps co jest w tej Nowiźnie koło Dzierżoniowa - jakaś giełda, czy ktoś sprowadza sprzęt

Awatar użytkownika
Voytek
łazik
Posty: 68
Rejestracja: 17-11-2004 17:57
Lokalizacja: Żarów

Postautor: Voytek » 29-11-2004 19:52

Walter02 dzięki, oba adresy już odwiedziłem.
A co do Nowizny, to jest tam szrot "Radość", tak się to chyba nazywa, gościu ściąga z Niemiec masę różnych rzeczy, m.in. narty, ale jakbyś chciał znaleźć opony, kołpaki, felgi, samochody, meble, dywany, sprzęt agd-rtv, rowery (normalne i pokojowe), przyczepy campingowe, kosiarki i masę różnych innych rzeczy, to się tam udaj. :)
Pozdrowionka
"...Góry znaczą dla mnie tyle co ludzie, tak daleko trzeba dziś zajść...by spotkać człowieka..."



Voytek :-)

www.zarodreptaki.zarow.pl

madzia
Redaktor
Posty: 12
Rejestracja: 27-08-2004 16:20
Lokalizacja: Wałbrzych

Biegówki

Postautor: madzia » 30-11-2004 11:47

Zapomniałam dodać, że w Wałbrzychu na ul. Wrocławskiej 51 jest komis narciarski oraz kilka budynków dalej na ul. Wrocławskiej 57 jest komis, sklep i serwis narciarski (Sport Rent czy jakoś tak). W tym drugim w zeszłym roku były nowe bieżki. Wiem też, że można było zamówić u nich nowe buciki i nartki z katalogu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Voytek
łazik
Posty: 68
Rejestracja: 17-11-2004 17:57
Lokalizacja: Żarów

Postautor: Voytek » 01-12-2004 08:43

a za tę radę to dziękuję bardzo, ależ ja byłem g....., przecież w tamtym roku co dwa tygodnie przejeżdżałem obok tych dwóch sklepó/komisów jak jeździłem do szkółki.
Madziu wielkie DZIĘKI :)
Pozdrowionka
"...Góry znaczą dla mnie tyle co ludzie, tak daleko trzeba dziś zajść...by spotkać człowieka..."



Voytek :-)

www.zarodreptaki.zarow.pl

Awatar użytkownika
Voytek
łazik
Posty: 68
Rejestracja: 17-11-2004 17:57
Lokalizacja: Żarów

Postautor: Voytek » 06-01-2005 17:58

Dziękuję za wszystkie rady, porady. W wigilię sprawiłem sobie prezent w Dusznikach Zdroju (Agal Sport) i kupiłem nówki Fischerki LS Skate, buty Fischer XC Comfort i wiązanka również fischerka SNS Skate Profile.

Pozdrawiami czekam na śnieg :?
"...Góry znaczą dla mnie tyle co ludzie, tak daleko trzeba dziś zajść...by spotkać człowieka..."



Voytek :-)

www.zarodreptaki.zarow.pl

madzia
Redaktor
Posty: 12
Rejestracja: 27-08-2004 16:20
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: madzia » 06-01-2005 22:42

Nie czekaj na śnieg, tylko ruszaj z nartkami w Góry Izerskie. :D
Pozdrawiam :wink:

Gość

Postautor: Gość » 19-11-2005 14:25

jogi25 pisze:Witam Jeśli chodzi o Wrocław to oczywiście polecam Niskie Łąki w niedzielę. Można znaleźć coś ciekawego. Zawsze pojawiają się też z giełdy z Jeleniej Góry. Warta odwiedzenia jest również giełda narciarska na ul. Kuźniczej 11/13. Jest troche sprzętu: używki i całkiem nowe. Jeśli idzie o Jelenią Górę to jest tam dość duża giełda ale niestety nie pamiętam dokładnego adresu, jest naprzeciw dworca PKP.
Pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat
Posty: 562
Rejestracja: 07-07-2004 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: walter02 » 07-12-2005 00:16

czołem rudobrody, znamy się pewnie z innego forum :)

co do wiązań 45 mm, to pierwszy raz o nich słyszę - znam kacze dzioby tylko w wersji 75 alob 50mm.

Moja rada, to odczep to w cholerę i przyczep jakieś bardziej popularne wiązania (do których łatwiej Ci będzie buty zakupić - NN 75mm albo profil SNS Salomona)

Co do zapinania pięty na stałe, to, tak, jak gdzie indziej pisałem, nie sądzę żeby to był dobry pomysł. Skręcenie kostki poza tym, że jest bolesne, zwykle dyskwalifikuje do końca sezonu.....

Awatar użytkownika
maraswch
tramp
Posty: 42
Rejestracja: 31-01-2007 15:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: maraswch » 15-02-2007 18:19

Siemanko, sorki ze odbiegam od tematu ale nie wiedzialem gdzie moge zadac takie pytanie, otoz ostatnio wszedlem w posiadanie biegoweczek, mnartki fajne i w ogole ale nie maja lusek, czy jako poczatkujacy biegacz narciarski moge miec problemy wynikajace z braku lusek?
Pozdrawiam

http://maras2.fotosik.pl

Maras

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat
Posty: 562
Rejestracja: 07-07-2004 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: walter02 » 15-02-2007 19:52

taaak, i to spore....
żeby się nie zniechęcić do tej pięknej aktywności (rozumiem, że na początku będziesz zapodawał stylem klasycznym, a nie łyżwą) będziesz musiał stosować smar podejściowy (na środek narty, pod stopę)

Moje (czyli turysty, narciarza-amatora, który ceni sobie narty za to, że można na nich poprzemieszczać się z miejsca na miejsca nie za to, że trzeba o nie dbać) doświadczenia ze smarowaniem nart bezłuskowych są jak najbardziej negatywne
1) smary takie były (są?) trudno dostępne
2) zwykle obejmują jakiś zakres temperatury śniegu - więc jadąc na wycieczkę np zaczynając od rana (-2) i kończac po południu (+5 i mokry śnieg) nie za bardzo wiadomo jak je dobrać
3) trzeba je zakładać, tzn nimi smarować ślizgi przed wycieczką
4) trzeba później te ślizgi czyścić z ich resztek

Tak więc bez łuski są same problemy...

Niewykluczone,. że zaraz się odezwą bardziej zaawansowani "rasowi" narciarze, którzy zaczną udowadniać, że z łuską się nie godzi, na takich nartach to tylko kompletni amatorzy jeżdżą , że nie ma to jak smar, że narty na smarze mają dużo lepsze właściwości i że to nie jest takie upierdliwe, wystarcza tylko dobre chęci i drobne 40 minut przed wyjściem na śnieg :D

Dla wyrobienia sobie szerszej opinii polecam looknięcie na
http://www.biegowki.pl/forum/

Awatar użytkownika
maraswch
tramp
Posty: 42
Rejestracja: 31-01-2007 15:15
Lokalizacja: Wałbrzych

Postautor: maraswch » 15-02-2007 20:49

no wlasnie spodziewalem sie tego :) heh, niestety tylko takie mialem mozliwosc pozyczyc :) chce dac do serwisu na posmarowanie i moze sie uda jakos po plaskim narazie pouczyc :) a na wycieczki w gory to juz ze szkoly narty mamy z luskami, typowe do turystyki :)

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 23-02-2011 22:12

Odpowiedź po czterech latach od zadania pytania może być nieco spóźniona :lol:


Wróć do „Narciarski”