Zakopane, Tatry - wrzesień 2010

W temacie wędrowania po innych górach, a także nie-górach
mateuszkz
podróżnik

Zakopane, Tatry - wrzesień 2010

Postautor: mateuszkz » 18-07-2010 21:13

Witam, wybieram się z dziewczyną do Zakopanego w połowie wrzesnia na około 6 dni. Nie byłem nigdy w Tatrach i nie zamierzamy chodzić sami po szlakach na 10 godz... Tylko chcemy zobaczyć Nasze Polskie Góry i nie "zapędzać" się za daleko w nieznajome tereny... Dajcie jakies rady co do tanich noclegów lub wypraw jednodniowych.
Jeśli któs ma sprawdzony przewodnik Zakopanego to niech mi coś podpowie (chodzi też o dobry przewodnik górski Tatr).
Pozdrawiam i czekam na komentarze :)
http://rallyonline.pl/g.php?1&pg_[search]=autor&pg_[keyword]=Mateja%20Mateusz

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Re: Zakopane, Tatry - wrzesień 2010

Postautor: Pudelek » 19-07-2010 00:11

mateuszkz pisze:Tylko chcemy zobaczyć Nasze Polskie Góry

"Naszych Polskich Gór" w Polsce jest znacznie więcej... a i terenów nieznajomych próżno szukać po okolicy. Najbliższe to chyba w Azji albo Afryce?
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat

Postautor: olo23333 » 19-07-2010 06:31

Fajny przewodnik po Tatrach wydało Wydawnictwo Bezdroża - jest tam kilkadziesiąt propozycji wycieczek zarówno w polskich jak i w słowackich Tatrach dla wymagajacego piechura jak i mniej zaawansowanego.
Natomiast wg mnie najlepsze przewodniki po Tatrach to Józefa Nyki są - najbardziej treściwe.
Co do noclegów to się nie wypowiadam - trafić różnie można - a sam nie mam za bardzo nic ciekawego do polecenia...

buba1
bardzo stary wyga

Re: Zakopane, Tatry - wrzesień 2010

Postautor: buba1 » 19-07-2010 10:27

mateuszkz pisze: i nie zamierzamy chodzić sami po szlakach na 10 godz...

sami to chyba tam na szlakach w sezonie raczej nie bedziecie- zawsze sie trafi jakies towarzystwo

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 19-07-2010 14:45

Co do noclegów, to kwater w Zakopcu Ci dostatek... :)

Co do wycieczek
1. Kuźnice - Kalatówki - Hala Kondratowa (schronisko) - Czerwone Wierchy
2. =============== // ================ - Giewont
3. Dolina Chochołowska - (schronisko) - Grześ - Rakoń - Wyżnia Dolina Chochołowska
4. Dolina Kościeliska - (schronisko) - Ornak
5. Kuźnice - Kasprowy Wierch - Goryczkowe Czuby - Hala Kondratowa
6. Kuźnice - Dol. Jaworzynka - Hala Gąsienicowa (schronisko) - Skupniów Upłaz
7. Morskie Oko (mus, mimo tłumów) - Czarny Staw pod Rysami
8. ============== // ====== - Szpiglasowy Wierch
9. Dolina Roztoki - Siklawa - Dolina Pięćiu Stawów Polskich

Powinno styknąć...
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Yagi
tramp

Postautor: Yagi » 21-07-2010 12:43

Jeśli chodzi o nocleg to polecam pensjonat "Pod Lipą" Jest na Pardałówce, w pewnej odległości od drogi więc spokój i cisza a właściciele bardzo mili. Od kilku lat jeśli nie w schroniskach to nocuję właśnie tam. Adres bez problemów znajdziesz w sieci.

Nyka - no cóż, mam mieszane uczucia co do jego przewodników. To nazwisko stało się dość popularne ze względu na brak innych fajnych przewodników po Tatrach. Są owszem jakieś książki wydawane naprędce przez różne wydawnictwa ale w odróżnieniu od Nyki nie zawierają tak barwnych opisów. Nie wiem czy ten Nyka to jakiś nadczłowiek czy co ale dla niego wejście na Rysy to pikuś, przełęcz pod Chłopkiem - pikuś, Orla Perć - pikuś. Fakt faktem że zestawiając te trasy z Alpami to faktycznie pikuś ale chyba powinien bardziej obiektywnie opisywać rzeczywiste warunki bo jednak jego książki czytają ludzie różnie zaawansowani w wędrówkach po górach.

I temat trzeci - termin Waszego wyjazdu. Ja również zawsze jeździłem w Tatry we wrześniu bo wiadomo większy spokój, cisza i widoczki. Jednak dwa lata temu pierwszy śnieg spadł 10 września a trzy lata temu 1 września. Nie nawaliło oczywiście 0,5 metra ale spadło go tyle żeby znacznie utrudnić wyjście w wyższe partie. Mam nadzieję że traficie na piękną jesień a nie zimę jesienią.

Awatar użytkownika
tomuch
obieżyświat

Postautor: tomuch » 29-07-2010 00:17

Yagi pisze:Jednak dwa lata temu pierwszy śnieg spadł 10 września a trzy lata temu 1 września. Nie nawaliło oczywiście 0,5 metra

z moich bezpośrednich obserwacji wynika, że 3 lata temu pierwszy śnieg spadł 5 września, a 2 lata temu 15 września ;) ale może w różnych partiach różnie... a w Tatrach zawsze jestem przynajmniej od 30 sierpnia...
Oko wszystko widzi

W góry, w góry miły bracie!
Tam przygoda czeka na Cię!

http://www.picasaweb.google.pl/tomuch.be

mateuszkz
podróżnik

Postautor: mateuszkz » 06-08-2010 19:44

Dzięki wszystkim za rady 8) Nocleg już zarezerwowany "Pod Lipą" :) Dzięki Yagi za miejscówe. W wyższe góry nie zamierzamy wychodzić bo pierwszy raz będę w Tatrach. Mapę kupiłem w Empiku za 9 pln :D
Zdam relację jak wrócę :)
Pozdrawiam!
http://rallyonline.pl/g.php?1&pg_[search]=autor&pg_[keyword]=Mateja%20Mateusz

rufuskwz
łazik

Postautor: rufuskwz » 18-08-2010 22:58

Z całego serca polecam "Ceperski Przewdonik po Tatrach" genianlny napisany przewodnik po Tatrach i okolicy.
Te krzyże drewniane te groby nieznane, kazały na wziąć broń do ręki - napis z tablicy pamiątkowej poświęconej żołnierzom AK, wiszący w kościele w Karpaczu

Wróć do „Turystyka”