spodnie trekkingowe

Buty, plecaki, śpiwory i wszelakie inne takie, co turyście przydatne.
Awatar użytkownika
Taja
stary wyga
Posty: 1268
Rejestracja: 15-04-2007 15:06
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Taja » 19-12-2010 23:49

Ale sweter z prawdziwej łowiecki niemiłosiernie gryzie...

Mistrzy
turysta niedzielny
Posty: 8
Rejestracja: 18-12-2010 19:02
Lokalizacja: Legnica

Re: spodnie trekkingowe

Postautor: Mistrzy » 20-12-2010 07:51

Postulat Mateusza brzmiał:
mateuszkz pisze: ja bym potrzebował cienkie spodnie z ortalionu w niskiej cenie :)

Może są mu potrzebne do bardziej wyrafinowanych form turystyki: marsze długodystansowe lub AR. Ja osobiście wędruję w mocnych, drelichowych "bojówkach" z dużą kieszenią na udzie, gdzie wygodnie chowam mapę. Te portki jednak nie nadają się do pokonywania większych dystansów w szybkim tempie. Jak już nasiąkną potem, lub zamokną po deszczu lub rosie w wysokich trawach, to do końca wycieczki chodzę w mokrym. Doceniam zatem nowinki techniczne: termoaktywną koszulę, która schnie na krzaku w ciągu 15 minut, czy ortalionowe, wiatrochronne portki. Wszystko jest kwestią wyboru...

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4794
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 20-12-2010 10:13

Taja pisze:Ale sweter z prawdziwej łowiecki niemiłosiernie gryzie...


bezsprzecznie... ale jak sie go ubierze na inny sweter to problem znika :D

Awatar użytkownika
seba123
stary wyga
Posty: 1030
Rejestracja: 05-03-2006 12:34
Lokalizacja: z nienacka

Postautor: seba123 » 20-12-2010 11:13

buba1 pisze:
seba123 pisze:[
z ciuchami technicznymi jest jak z seksem ;-), dopóki się nie wypróbuje (i trzeba wiedzieć jak - najlepiej zapytać starszych kolegów) to nie ma się pojęcia co się traci

a goretex jak nie jest zaipregnowany to przemoknie... ale nie w nieprzemakalności jego siła


ciezko wyprobowywac wszelakie nowinki techniczne- tylko dlatego ze sa... takie proby moga byc czasem troche drogie a szkoda pakowac pieniadze w bloto aby metoda prob i bledow dochodzic do tego co ci jest potrzebne... lepiej nieraz wczesniej sie dopytac w czym ta nowinka rzeczywiscie jest taka rewelacyjna..

np. goretex wyprobowalam i z tych prob wyniklo ze jest do d...nie ma nad foliowy plaszczyk jak zaczyna mocno lac... w butach natomiast goretex wytrzymuje kolo roku, faktycznie przez ten rok jest super a potem pęka i zaczyna zasysac wode.. porzadna skora i impregnacja woskiem/pokostem do podlog nie wiem czy nie jest skuteczniejsza..

tak samo zaden ekstra polar nie bedzie cieplejszy niz sweter z prawdziwej łowiecki w polaczeniu z kurtka od wiatru

ale za to np. getry pod spodnie z gorskiego sklepu sa wedlug mnie bardziej mile i cieplutkie niz takie z targu czy rajstopy. I sa bardziej wytrzymale- mniej sie drą...

stad i moje pytanie w zwiazku ze spodniami.- bo ciekawa jestem co wymyslili... zwlaszcza ze tak wszyscy masowo to kupuja..chyba ze to tylko moda? ;)


http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=2524

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4794
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 21-12-2011 10:49

Mam pytanie- iles razy widzialam na ludziach fajne spodnie, wygladajace na "trekingowe", "gorskie", "wspinaczkowe". Byly to spodnie szmaciane, dosc cienkie, w bardzo kolorową kratke, ze wzmocnieniami, łatkami (jednobarwnymi) na kolanach i tyłku. Kolega takie kiedys dostal i bardzo sobie chwali. Ponoc sa bardzo lekkie, co jest plusem zabierania ich na wyjazdy jako spodnie zapasowe. Nigdy nie widzialam takich w sklepie. Ktos moze wie jakie firmy produkuja takowe albo gdzie mozna takowe dostac?
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 21-12-2011 10:53

Bo to nie są spodnie trekingowe, a wspinaczkowe. Takie spodnie na pewno robi Jaxa i Rejoice. Tylko do trekingu to one są lekko nie ten tego, bo są z bawełny.

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4794
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 21-12-2011 12:00

Human pisze: Tylko do trekingu to one są lekko nie ten tego, bo są z bawełny.


Bawelna chyba fajny material na lato- zwlaszcza dla spodni ktore jadą w plecaku- lżejsze od dzinsow czy spodni wojskowych.
Do "trekingu" w moim wydaniu beda zapewne odpowiednie. Do łapania stopa, siedzenia z piwem pod sklepem i leżenia na łące beda ok ;)
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 21-12-2011 12:21

Na lato to supplexowe Milo Nagev. Lekkie, mocne, przewiewne, a jak Cię złapie burza to schną jeszcze zanim przestanie padać :D Na dodatek mają odpinane nogawki.

Jedyny problem to fakt, że warto mieć krawca w rodzinie, albo wśród znajomych, bo z wyrobami Milo nigdy nic nie wiadomo i czasem trzeba poprawić szwy.

buba1
bardzo stary wyga
Posty: 4794
Rejestracja: 18-11-2008 10:01

Postautor: buba1 » 21-12-2011 16:49

a tez sa w kratke?
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "



na wiecznych wagarach od zycia...

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Postautor: Human » 21-12-2011 17:58

Nie, takie extrawagancje tylko od Jaxy albo Rejoice :D

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat
Posty: 846
Rejestracja: 17-11-2008 10:54
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Ariel Ciechański » 21-12-2011 22:14

Human pisze:Nie, takie extrawagancje tylko od Jaxy albo Rejoice :D


Ja mam Rejoice, ale używam je głównie na dojazdach i w schroniskach. Na treking są za delikatne poprostu.

iron52
łazik
Posty: 95
Rejestracja: 28-06-2011 20:17
Lokalizacja: Żywocice

Postautor: iron52 » 22-12-2011 17:39

ja tam uzywam albo woodlandowych spodni helikona ale są ciężkawe, a ostatnio najczęściej to spodni z demobilu dpm ale tych cienkich bo sa lekkie, szybko schną i przewiewne czyli na lato jak znalazł. Poza tym mają dziurki na ich szeroki pas co wogóle jest dla mnie wygodne bo pod ciężkim plecakiem czasem portki spadają :P

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: wirek » 22-12-2011 21:04

Widziałem parę tygodni temu tego typu spodnie w sklepie 4F w Factory we Wrocławiu (oczywiście szaro-czarne http://www.4fsklep.pl/spodnie_trekkingo ... ,4090.html ). Niestety, był tylko rozmiar XL :? Boję się kupować odzież w internecie, bez możliwości mierzenia. Nie mniej, coś tam w ofercie internetowej mają http://www.termoaktywne.net.pl/pol_m_Spodnie-7245.html

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat
Posty: 693
Rejestracja: 22-09-2008 22:25
Lokalizacja: Sobótka

Postautor: voi-vod » 23-12-2011 12:48

"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

azja
wędrowiec
Posty: 412
Rejestracja: 27-11-2007 10:27
Lokalizacja:

Postautor: azja » 28-12-2011 11:34

buba1 pisze:Mam pytanie- iles razy widzialam na ludziach fajne spodnie, wygladajace na "trekingowe", "gorskie", "wspinaczkowe". Byly to spodnie szmaciane, dosc cienkie, w bardzo kolorową kratke, ze wzmocnieniami, łatkami (jednobarwnymi) na kolanach i tyłku. Kolega takie kiedys dostal i bardzo sobie chwali. Ponoc sa bardzo lekkie, co jest plusem zabierania ich na wyjazdy jako spodnie zapasowe. Nigdy nie widzialam takich w sklepie. Ktos moze wie jakie firmy produkuja takowe albo gdzie mozna takowe dostac?
Takie portki dostaniesz w każdym sklepie górskim i nie tylko w Czechah tam jest moda na takie cuś i to spora


Wróć do „Turystyczny”