Jadąc (lub wracając) w Sudety...

Gdzie jeść? Co pić? Co i gdzie można polecić? Gdzie lepiej nie ryzykować? A może wiesz, jak coś zrobić do jedzenia? Czyli wszystko o jedzeniu - restauracje, bufety, knajpy, portawy i przepisy.
Awatar użytkownika
adam
Administrator

Jadąc (lub wracając) w Sudety...

Postautor: adam » 15-07-2004 01:11

... można się zatrzymać w Kaczorowie (koło Jeleniej Góry) w karczmie o nazwie Podgórzanka. Znajduje się ona po lewej stronie drogi prowadzącej w kierunku Kamiennej Góry, kilkadziesiąt metrów od głównego skrzyżowania.

Niestety dane mi było tylko raz tam się posilać, ale i tak co nieco zapamiętałem:
- dobre i ciekawe jedzenie (np. golonka z dzika :)
- bardzo przystępne ceny
- miły wystrój, atmosfera
- miła i urocza obsługa
I jeszcze parę innych rzeczy, których nie zapamiętałem lub niezauważyłem, pochłonięty będąc jedzeniem ;)
Polecam!

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Galery na wylocie Jeleniej Góry

Postautor: walter02 » 15-07-2004 08:41

Wyjeżdżając już z Jeleniej Góry w stronę Bolkowa po lewej stronie głównej drogi jest / była (?) knajpa GALERY - napis na kamienicy pomalowanej w bodaże zielony oczobitny kolor. Wchodzi się schodkami na górę a tam:
zarąbiście urządzone wnętrze - stare kanapy, pokulawione meble, jakieś skrzynie, wieszaki - słowem - jak u cioci na strychu. Jeżeli zamówimy herbatę, to każdy dostanie w innym kubku (też niesamowicie powykręcane, z dziwnymi rączkami).
Jedzenie jakoś specjalnie nie zapadło mi w pamięć, ale dla samego wystroju warto spotkać. Minusem dla rowerzystów jest to, że siedząć na pięterku kompletnie traci się kontakt wzrokowy z pojazdem, ale za to dla samochodów jest niewielki parking.
W knajpie byłem parę ładnych lat temu, ale przejeżdżając tamtędy od czasu do czasu cały czas napis jest obecny, więc pewnie jeszcze istnieje...

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Szklarka Górna - Agat

Postautor: walter02 » 15-07-2004 17:51

Znowu mnie z głodu ściska...
Agat -
Szklarka Poręba Górna - jadąc z dołu, na głównym skrzyżowaniu w lewo (tak, jak do wyciągu), knajpa jest po lewej stronie ciut przed mostkiem - latem wyciagają stoły na zewnątrz.
Żarełko dobre, duże, niedrogie.
Polecenia godne zestawy obiadowe szczególnie gluasz z kaszą - jest tego tyle, że można prawie się w tym utopić...., podobno dobre pierogi - nie przepadam za tym, wiec nie jadłem.
W sezonie sporo ludzi.
Niestety nie można płacić kartą.
Ojoj joj jak mnie ssie - idę sobię coś zrobić do żarcia....

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Postautor: walter02 » 19-07-2004 21:44

Widzę, że jestem tutaj najczęściej...
Janowice Wielkie - na przeciwko stacji, po drugiej stronie drogi, troszeczke w kierunku przeciwnym niż do Jeleniej.
Pyszne domowe obiadki, niedrogo, szybko (zdążyliśmy na pociąg, który mieliśmy za 20 minut, a była pomidorowa + schabowy z ziemniakami).
Niby nic nadzwyczajnego, ale jak się orientuję (ostanio byłem parę lat temu), to chyba jedyne takie miejsce przy stacji w Janowicach. Ostatnio, jak przejeżdżałem, to widziałem, że wyciągnęli parasole....

Jarek z Zielonej Góry

Bar Bajka w Szklarskiej - relikt gastronomiczny!

Postautor: Jarek z Zielonej Góry » 09-08-2004 08:42

Witam, wczoraj wróciliśmy ze Szklarskiej i chcę Was przestrzec przed barem Bajka w samym centrum Szklarskiej Poręby. Żurek dostaliśmy na brudnych talerzach - oczywiście była reklamacja :), więc zupa została przelana do czystszych. Na tym nie koniec - z żurku wyciągnąłem długi siwy włos!!! Tego było za wiele - delikatnie chciałem zwrócić uwage na ten fakt i wyrazić swoje niezadowolenie, ale usłyszałem tylko: "Panie, wie Pan ile ja mam lat, proszę brać pieniądze! Dziękuję!" I to wszytsko kilkadziesiąt metrów od Urzędu Miasta w Szklarskiej i punktu IT - piękna wizytówka miasta.

Bareja by tego nie wymyślił - bar Bajka to koszmar, który się ziścił.
Omijać szerokim łukiem!

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Bar Janus w Lądku Zdroju

Postautor: walter02 » 01-10-2004 18:49

Tak właściwie to chyba jedyne miejsce, w centrum uzdrowiska, w którym można uczcziwie zjeść ... (na uliczce równoległej do fasady Domu Zdrojowego, troszeczkę od niego w dół )
Jedzenie dobre, domowe, żadnych mikroweli - po zamówieniu schabowego słychać w kuchni tłuczek do mięsa...
Piwko może być grzane, menu nie za bogate, ale każdy znajdzie coś dla siebie, miła pani za barem odpowiada na wszystkie pytania.
Nie polecam zup, ponieważ mało, a polecam placek po węgiersku i śledzia z cebulką z ziemniakami z wody.
Ceny - standard; ani super tanio ani super drogo - naście złotych za obiad
Uwaga - w środku jest mało miejsca, więc czasami trzeba trochę poczekać.

Odwiedzającym Lądek gorąco polecam - także dlatego, że w okolicy nic innego nie uświadczysz :(

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Restauracja Polonia w Szklarskiej Porębie (Górnej)

Postautor: walter02 » 03-01-2005 23:53

Zalety:
1) dobre jedzenie (przynajmniej to, co jadłem - schabowy z ziemniakami + zasmażana kapusta - mój standardowy próbnik jeżeli chodzi o knajpy)
2) knajpa blisko dworca PKP (jeżeli jeszcze ktoś w ogóle jeździ relacją Szklarska Poręba -> gdziekolwiek :))
3) spore menu

Wady:
1) wystrój (ale nie psuje apetytu)
2) ceny z serii "trochę drogo" - od 15 do 25 zł za drugie danie, zupy od 4 do 6 zł, piwko za 5

Ogólnie:
od kiedy bar Agat jest w remoncie, to dobre miejsce, żeby słusznie zjeść ...

klossone
tramp

jedzonko

Postautor: klossone » 04-01-2005 18:20

Ja osobiscie bardzo polecam "Cafe Akwarium", co prawda nie wiem czy istnieje ale podejrzewam że tak, w Szklarskiej Górnej. Podają tam w zasadzie tylko lody, ale jakieeeee :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
po umiarkowanych cenach. Przynajmniej w stosunku do Olsztyna.

Awatar użytkownika
adam
Administrator

[OT]

Postautor: adam » 04-01-2005 19:00

[...] Przynajmniej w stosunku do Olsztyna

A co do Olsztyna, to polecam tamże jugosłowiańską restaurację "Yu Grill Boro" - tuż nad Łyną :wink:

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Przycup w Dolinie - Radomierz

Postautor: Apollo » 24-09-2006 08:39

W Radomierzu (tuż przed Jelenią Górą, jadąc od strony Wrocławia) powstała nowa restauracja "Przycup w Dolinie". Byłem, sprawdziłem i melduję:
- jedzonko przepyszne, dość szeroki wybór dań (są również dania z ryb),
- ceny bardzo przystępne,
- ładny wystrój (mnie szczególnie podoba się kominek, zresztą zajrzyjcie do galerii http://www.przycupwdolinie.pl),
- niezłe widoki na góry ;),
- ciekawa i oryginalna nazwa ;),
- duży parking przed restauracją,
- plac zabaw dla małych szkrabów,
- możliwość płacenia kartą.

Wydaje mi się, że jest to niezły punkt postoju w drodze do Jakuszyc, Szklarskiej, Karpacza, czy też choćby w Rudawy Janowickie, bo restauracja mieści się kilkaset metrów od zjazdu do Janowic Wlk.

Słowem- POLECAM!!!

azja
wędrowiec
Postautor: azja » 21-12-2007 20:09

Międzygórze-Wilczy dół-pizza śnieżnicka :P
Wada czesto sporo ludzi ale warto poczekać

Gryf
obieżyświat

Postautor: Gryf » 24-12-2007 09:31

Azja, a Złoty Róg? :D Do menu powinni dopisać odór papierosowego smrodu! :x
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)

www.bushcraft.pl

azja
wędrowiec
Postautor: azja » 24-12-2007 15:21

OJ zawsze można siąść na tarasie,a zresztą jest coraz więcej knajp z zakazem palenia dotrze to i tam z czasem.

azja
wędrowiec
Postautor: azja » 03-01-2008 10:15

Rafał sorka właśnie wyłapałem mój błąd ,w Wilczym dole sie nie pali a do Złotego to już dawno nie wchodziłem

Awatar użytkownika
wlkp
Moderator

Postautor: wlkp » 08-09-2008 07:38

walter02 pisze:Janowice Wielkie - na przeciwko stacji, po drugiej stronie drogi, troszeczke w kierunku przeciwnym niż do Jeleniej.
Pyszne domowe obiadki, niedrogo, szybko (zdążyliśmy na pociąg, który mieliśmy za 20 minut, a była pomidorowa + schabowy z ziemniakami).
Niby nic nadzwyczajnego, ale jak się orientuję (ostanio byłem parę lat temu), to chyba jedyne takie miejsce przy stacji w Janowicach. Ostatnio, jak przejeżdżałem, to widziałem, że wyciągnęli parasole....

Co prawda post liczy sobie już cztery lata ale być może lokal jeszcze istnieje.
W którym dokładnie to jest miejscu czy daleko od zielonego szlaku. Ten punkt gastronomiczny bardzo by się przydał podczas "Przejścia dookoła kotliny". Idealne miejsce na obiad po przejściu Karkonoszy i Rudaw Janowickich.

Wróć do „Jedzenie!”