Nanga Dream w Jagodnej

Coś się gdzieś dzieje ciekawego? Jeżeli wiesz o jakiejś imprezie, sam ją organizujesz albo chciałbyś zorganizować - daj znać!
Jagodna
turysta niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 14-04-2013 11:32

Nanga Dream w Jagodnej

Postautor: Jagodna » 14-04-2013 11:36

Kochani!

Już niedługo Jagodna obchodzić będzie symboliczny dla nas pierwszy roczek :)
Rokrocznie z okazji urodzin planujemy wspierać nietuzinkowe pomysły podróżnicze.
W tym roku chcemy wesprzeć projekt Tomka Mackiewicza i Marka Klonowskiego, który rokrocznie i progresywnie realizują już od 2011 roku. Chłopaki pragną zdobyć szczyt Nanga Parbat (8126 m n.p.m.)...zimą! Podczas tegorocznej wyprawy Tomkowi Mackiewiczowi udało się osiągnąć wysokość 7400m.

Planowana na przyszły rok wyprawa ruszy prawdopodobnie w powiększonym składzie, co zwiększy szanse na zdobycie szczytu, ale też zwiększy koszty przedsięwzięcia, które szacowane są na ok. 20 000$.
Tomek i Marek nie są wspierani finansowo przez żadną organizację czy związek i nie należą do żadnego programu. Działają na własną rękę i w ten również sposob finansują swoje przedsięwzięcia. Dlatego też należy wesprzeć ich poczynania!

Jak można tego dokonać?
- przede wszytskim można, a nawet trzeba do nas przyjechać 27 kwietnia, posłuchać, okraszonych slajdami, relacji z wypraw Tomka i Marka, Alka Lwowa, i Piotrka Strzeżysza. Prelekcje przetykane będą niebanalnymi filmami górskimi, a zwieńczą je pląsy do utraty sił.
- poza tym, można będzie zatrzymać się u nas na noc - całą kwotą zebraną z noclegów zasilimy fundusz wyprawy
- można będzie również objeść się szarlotki - całą kwotą zebraną z jej sprzedaży zasilimy fundusz wyprawy
- można będzie zakupić "cegiełkę" i być może wygrać jakąś arcyciekawą książkę podróżniczą - całą kwotą zebraną z tomboli zasilimy fundusz wyprawy
- można będzie zakupić niezwykle trendsetterskie hand-made-limited-edition-only-one "nangowe" godżety - całą kwotą zebraną z ich sprzedaży zasilimy fundusz wyprawy
- można mieć oczywiście własny pomysł na wsparcie Tomka i Marka - chętnych zapraszamy do współpracy!

Serdecznie zapraszamy i tradycyjnie prosimy o udostępnianie "wszędzie, gdzie się da"!
INFO:http://www.jagodna.com

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Re: Nanga Dream w Jagodnej

Postautor: cezaryol » 14-04-2013 15:20

Jagodna pisze:INFO:[ciach- usunięto link do strony reklamującej schronisko. Spamowi mówimy stanowcze nie! Moderator]


Wydaje mi się, że decyzja moderatora jest trochę na wyrost. Forum sudeckie nie jest komercyjnym przedsięwzięciem, więc link do strony sudeckiego schroniska niekoniecznie trzeba uznawać za spam. Na tej samej zasadzie trzeba by usunąć wiele wpisów z działu Noclegi.

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 14-04-2013 15:59

Ja też proponuję przywrócić stronę schroniska:
www.jagodna.com
tym bardziej, że cieszy każda inicjatywa "animująca" nasze schroniska.

Z ciekawości wszedłem na stronę schroniska i oczom mym ukazały się fotki z zimy - biegówki na 2 torach do klasyka, przedzielonych sztruksikiem do łyżwy. Czyżby w okolicach Jagodnej były przygotowywane trasy (oczywiście nie o tej porze roku)?
Ostatnio zmieniony 14-04-2013 16:06 przez Apollo, łącznie zmieniany 1 raz.

cezaryol
bardzo stary wyga
Posty: 2343
Rejestracja: 23-03-2007 19:32
Lokalizacja: Opole

Postautor: cezaryol » 14-04-2013 16:03

apollo pisze:Ja też proponuję przywrócić stronę schroniska:
www.jagodna.com
tym bardziej, że cieszy każda inicjatywa "animująca" nasze schroniska.

Tym bardziej, że to była bardziej informacja o imprezie, a nie o schronisku.

Jagodna
turysta niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 14-04-2013 11:32

Postautor: Jagodna » 14-04-2013 17:12

Dziękujemy za wstawiennictwo :)
Nie chodzi nam tutaj wszak o promocję nas jako schroniska, a jedynie imprezy jako takiej, która zresztą w założeniu jest imprezą w pewnym sensie...charytatywną.
Odnośnie natomiast biegówek, to i owszem i jak najbardziej :) Właśnie dzisiaj zamknęliśmy sezon, natomiast wszelkie informacje o trasach i ich utrzymaniu można uzyskać tutaj: http://www.spalona.com.pl/ (mam nadzieję, że link nie zostanie usunięty :wink: )
Pozdrawiam z Jagodnej!
Maja

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Apollo » 14-04-2013 17:22

Maju,

dzięki za to info - i prosimy o więcej w następnym sezonie biegówkowym, bo pewnie wielu z nas z chęcią by skorzystało. Takie piękne tory i nic się nie pochwaliliście :).

Jagodna
turysta niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 14-04-2013 11:32

Postautor: Jagodna » 14-04-2013 17:52

Nie ma problemu, w przyszłym sezonie będziemy się chwalić do oporu :)

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Postautor: Michał » 14-04-2013 22:55

cezaryol pisze:
apollo pisze:Ja też proponuję przywrócić stronę schroniska:
www.jagodna.com
tym bardziej, że cieszy każda inicjatywa "animująca" nasze schroniska.

Tym bardziej, że to była bardziej informacja o imprezie, a nie o schronisku.


Polemizowałbym z tym. Link prowadzi do komercyjnej strony schroniska. Gdyby przekierowywał na stronę poświęconą wyłącznie, skąd inąd bardzo pożytecznej i chwalebnej inicjatywie, to nie było by sprawy.
Ale szanuję głos większości, i przywróciłem link, może jestem zbyt przewrażliwony, może rozpędziłem się. Niestety, nie ma miesiąca, żeby na forum nie logowali się użytkownicy, aby przemycić w poście link do SEO.
Pozdrawiam wszystkich, również Jagodną :lol:

Jagodna
turysta niedzielny
Posty: 5
Rejestracja: 14-04-2013 11:32

Postautor: Jagodna » 05-05-2014 13:52

W najbliższą sobotę, 10 maja, znów spotkamy się z Czapą w Jagodnej :)
Tradycyjnie posłuchamy, pooglądamy i pobawimy się przy dobrej muzyce. Będzie również można nabyć "nangowe" gadżety :)
Oczywiście, cały przychód z noclegów zostanie przekazany na poczet tegorocznej wyprawy Nanga Dream 2014/2015
Rezerwacji noclegów prosimy dokonywać drogą mailową [schronisko@jagodna.com] i...
...serdecznie zapraszamy!

Obrazek


Wróć do „Imprezy”