RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Leuthen » 08-05-2016 17:56

Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Apollo » 09-05-2016 00:47

Śnieżka bez restauracji i toalet

Po polskiej stronie Śnieżki w okresie wakacji nie będziemy mogli skorzystać z usług restauracji oraz toalet. Powód? Zły stan techniczny dolnego "spodka".
http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/sniez ... let/qgltmx

Czas zabierać ze sobą zestawy do sprzątania, ew. KPN powinien dodawać do każdego biletu wstępu węgiel medyczny.

Fadel
obieżyświat
Posty: 981
Rejestracja: 27-05-2009 20:17

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Fadel » 09-05-2016 16:59

Moze dalo by rade skorzystac z tzw. Psich pakietow?

hm0
wędrowiec
Posty: 497
Rejestracja: 26-02-2011 10:13

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: hm0 » 09-05-2016 19:54

W budynku górnej stacji kolejki jest toaleta (bezpłatna, ale chyba już niedługo :)). Domyślam się, że wspomniana tablica o niedostępności toalety będzie miała logo UE.;)
Wiadomo, czy część spodka będzie dostępna jako schron turystyczny czy zupełnie wyłączają spodek z eksploatacji?

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga
Posty: 1927
Rejestracja: 12-09-2004 21:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: wirek » 11-05-2016 20:28

Fadel pisze:Moze dalo by rade skorzystac z tzw. Psich pakietow?

Europejski przykład: startowałem w UTMB (Ultra Trail du Mont-Blanc - 168-km bieg dookoła Mont Blanc ze startem i metą w Chamonix, rozgrywany od kilkunastu lat na przełomie sierpnia i września). Ponieważ jest to obszar chroniony, a liczba startujących w tej i towarzyszących imprezach wynosi około 10 tysięcy, to dostaliśmy w pakiecie startowym dwa woreczki polietylenowe na zużyty papier toaletowy i odchody oraz siatkowy woreczek na odpadki typu papierki po batonikach, przyczepiany rzepem do paska na plecaku. Po wypełnieniu należało wszystkie te zasobniki donieść i zdeponować w odpowiednich pojemnikach na punktach serwisowych. Ponieważ moje potrzeby w zupełności zaspokajały te punkty serwisowe, toteż całe to wyposażenie w stanie nie używanym doniosłem do mety
Obrazek

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Apollo » 11-05-2016 20:50

Wystarczyłoby jeszcze tylko rozstawić w odpowiednich miejscach parawany do napełniania worków i... do dzieła! ;)

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Leuthen » 17-05-2016 15:33

Od 1 maja b.r. zostały zawieszone "z przyczyn ekonomicznych" kursy busów firmy Kal-Pol na trasie Świdnica-Walim. Tym samym zniknęło dogodne połączenie z centrum Gór Sowich, z którego sam korzystałem podczas wielu górskich wypraw.
http://www.kal-pol.eu/rozklad_jazdy.html
Dodać należy, że miesiąc wcześniej inny przewoźnik - "Guliwer", przestał jeździć na trasie Wrocław-Świdnica
http://guliwertransport.pl/
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 476
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Krzysztof63 » 17-05-2016 17:26

Guliwer już wcześniej miał problemy, firma bankrutowała, dzieliła się itp. Ogólnie nie ma problemu, jest kilku innych przewoźników, a kursów Świdnica - Wrocław jest chyba z 50 w ciągu doby.

Z Walimiem jest problem, ze Świdnicy nic nie jeździ. Dwa tygodnie temu zwoziłem już turystów, którzy utknęli w Walimiu. Starostwo obiecuje, że coś poradzi w tej materii, ale jestem sceptyczny. Zapotrzebowanie na transport publiczny jest niewielkie na tej trasie i żaden przewoźnik nie będzie utrzymywał połączenia dla niepewnej turystycznej frekwencji. Nie wiem, jak jest z kursami z Wałbrzycha, było ich więcej, ale problem z dojazdami w miejsca turystycznie atrakcyjne jest głównie w weekendy. Prywatni przewoźnicy nastawiają się głównie na transport pracowniczy.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Fadel
obieżyświat
Posty: 981
Rejestracja: 27-05-2009 20:17

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Fadel » 17-05-2016 18:30

Z Wałbrzycha do Glinna jeździ prywatny busik, rozkład jazdy tutaj:
Obrazek

Generalnie nie polecam korzystania z usług prywatnych przewoźników. Wielokrotnie się "przejechałem". Najpewniejsze są autobusy miejskie. Kilka kursów dziennie wykonuje do Walimia (i środkowej części Rzeczki) wałbrzyska "5-tka".

rozkład jazdy tutaj:
http://rozklad.zdkium.walbrzych.pl/

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Dolnoślązak » 17-05-2016 21:12

Kal-pol raz mi uratował tyłek bo utknąłbym w Walimiu na dłużej. Zaś o busach ze Świdnicy do Wrocławia można książkę chyba napisać, tam nic się nie zgadza z rozkładem. Raz czekałem ponad godzinę a kolejne busy tylko znikały z rozkładu na wyświetlaczach... W końcu jakiś przyjechał wedle sobie znanego tylko rozkładu, stał chyba z dobre 15min po czym łaskawie raczył odjechać... Z Wałbrzycha do Wrocławia jechałem bagatela 3.5h...

Guliwerem raz też wracałem jakimś wieczornym kursem z Wałbrzycha i był komplet do Świdnicy i ze Świdnicy do Wrocławia więc trochę dziwne te zawieszenie kursów...

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 476
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Krzysztof63 » 19-05-2016 22:01

Dolnoślązak pisze:...Zaś o busach ze Świdnicy do Wrocławia można książkę chyba napisać, tam nic się nie zgadza z rozkładem.

A to ciekawe jest, co mówisz. Mój syn od pięciu lat lat jeździ co tydzień do Wrocławia i problemy ze znikającymi kursami można policzyć na palcach jednej ręki. Wielokrotnie odwoziłem go na busa i widziałem pojazd czekający planowo na przystanku.
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Dolnoślązak » 20-05-2016 07:22

Na 3 wyjazdy zdarzyło mi się dwukrotnie. Może kwestia pory, że sobota wieczór?

Leuthen
bardzo stary wyga
Posty: 2491
Rejestracja: 04-07-2011 09:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Leuthen » 20-05-2016 14:15

Co otwarte a co zamknięte w Karkonoszach?
http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-sl ... ,10016116/
Terra Tenebrae
Telluris Malus
Quisere Pere Curiatus

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: włodarz » 20-05-2016 17:01

Odnośnie komunikacji w Walimiu.
http://walim.pl/wp-content/uploads/2016 ... 24x724.jpg

Z Lubachowa do Świdnicy kursuje MPK, zdaje się linia nr30

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat
Posty: 693
Rejestracja: 22-09-2008 22:25
Lokalizacja: Sobótka

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: voi-vod » 23-05-2016 13:51

włodarz pisze:Z Lubachowa do Świdnicy kursuje MPK, zdaje się linia nr30

Raczej powinno być "kursuje" :mrgreen:
W niedzielę trzy kursy w kierunku Świdnicy, ostatni o 15:14. W soboty tylko dwa.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”