RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Dolnoślązak » 01-04-2017 15:56

Ale rozumiem ,że przynajmniej za darmo. Na Elmocie za takie atrakcje kazaliby jeszcze zapłacić :evil:

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Human » 01-04-2017 18:07

W tym roku na Elmocie też tak będzie.

Awatar użytkownika
Artur74
podróżnik
Posty: 152
Rejestracja: 18-02-2014 15:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Artur74 » 02-04-2017 19:29

Byłem dziś na Ślęży, nie widziałem jakiejś zorganizowanej imprezy. Standardowo mnóstwo ludzi w weekend, kilku rowerzystów, sezon motocyklowy na drogach. Wlazłem na wieżę widokową po odstaniu w kolejce... Co do wieży to stwierdzam, że remont odwalono najtańszym kosztem. Stopnie drabin są wykonane ze zbyt cienkiej blachy, uginają się pod naciskiem, jeden stopień już się urwał. Barierki przykręcone do konstrukcji wieży nie wyglądają solidnie. W necie wyczytałem, że za tydzień 09.04 ma się odbyć jakiś wyścig kolarski dookoła góry...
Polub swoją pracę, nawet gdyby była mało znacząca i odpoczywaj przy niej.
Chcesz dożyć emerytury lub renty, z pracy przychodź wypoczęty!

hm0
wędrowiec
Posty: 497
Rejestracja: 26-02-2011 10:13

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: hm0 » 03-04-2017 08:10

To nie było na Ślęży, tylko w Suliwoods. Żaden myślący człowiek nie wjeżdża na Ślężę w ciepły wiosenny łikend.:)

Dolnoślązak
bardzo stary wyga
Posty: 2208
Rejestracja: 13-06-2008 12:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Dolnoślązak » 03-04-2017 08:32

Human pisze:W tym roku na Elmocie też tak będzie.

Toteż zastanawiam się jak długo jeszcze trwać będzie burdel, który dopuszcza wprowadzanie opłat za korzystanie z ogólnodostępnych szlaków turystycznych.

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Human » 03-04-2017 15:01

hm0 pisze:To nie było na Ślęży, tylko w Suliwoods. Żaden myślący człowiek nie wjeżdża na Ślężę w ciepły wiosenny łikend.:)


Między innymi na Suli. Mogłeś jechać gdzie dasz radę przez te 45 minut. Niektórzy mogli więcej niż 45 :mrgreen:

Awatar użytkownika
Krzysztof63
wędrowiec
Posty: 476
Rejestracja: 10-08-2013 11:18
Lokalizacja: Świdnica

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Krzysztof63 » 03-04-2017 17:28

Artur74 pisze:W necie wyczytałem, że za tydzień 09.04 ma się odbyć jakiś wyścig kolarski dookoła góry...
..
30 Ślężański Mnich.
https://www.facebook.com/slezanskimnich ... f=NEWSFEED
Góry Sowie nie są tym, czym się wydają ...

Awatar użytkownika
Artur74
podróżnik
Posty: 152
Rejestracja: 18-02-2014 15:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Artur74 » 03-04-2017 18:12

Human- muszę stwierdzić, że kilku myślących inaczej wyminęło mnie jadąc pod górę ;) Kilku skakało po skałkach na mikro rowerach...
Polub swoją pracę, nawet gdyby była mało znacząca i odpoczywaj przy niej.
Chcesz dożyć emerytury lub renty, z pracy przychodź wypoczęty!

Human
stary wyga
Posty: 1112
Rejestracja: 09-10-2011 23:56
Lokalizacja: Breslau

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Human » 03-04-2017 19:14

Jeżdżenie pod góre powinno być ustawowo zakazane...

opawski1
obieżyświat
Posty: 674
Rejestracja: 02-09-2013 10:44
Lokalizacja: Prudnik

Remont wieży na Biskupiej Kopie

Postautor: opawski1 » 05-05-2017 17:35

Wieża widokowa na Biskupiej Kopie będąca symbolem Gór Opawskich w tym roku zostanie wyremontowana! :)
Więcej: http://www.goryopawskie.eu/2017/05/remont-wiezy-na-biskupiej-kopie.html
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Raubritter » 28-05-2017 09:33

Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Makuh
podróżnik
Posty: 216
Rejestracja: 28-05-2016 12:14

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Makuh » 04-06-2017 07:08

Główny Szlak Sudecki zmienił swój przebieg na odcinku Duszniki - Zieleniec. Akurat przeszedłem tylko niewielki fragment z Zieleńca do granicznej i znaki czerwone pokrywają się tam z niebieskim szlakiem rowerowym. Nie znam przebiegu następnego fragmentu, ale w części uzdrowiskowej Dusznik biegnie już po staremu. Jeszcze nigdzie w sieci nie znalazłem potwierdzenia tej informacji.

Ponadto szlak zielony powrócił do starej wersji i nie prowadzi już przez szczyt Orlicy, ale ta zmiana nastąpiła już chyba wcześniej.

No i znowu pojawiły się Cyklobusy na trasie Kudowa - Zieleniec - Mostowice. Szkoda, że tylko jeden w ciągu doby. Poza tym dolina Dzikiej Orlicy to po stronie polskiej wciąż komunikacyjna pustynia.
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga
Posty: 1158
Rejestracja: 19-11-2012 21:51

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Hazmburk » 07-06-2017 14:24

W wakacje kraj liberecki uruchamia w weekendy bezpośrednie autobusy z Harrachova na Zlaté návrší nad Hornými Mísečkami, skomunikowane na stacji w Harrachovie z pociągami (w tym z pierwszym porannym pociągiem ze Szklarskiej Poręby i przedostatnim wieczornym do Szklarskiej). U nas cicho na ten temat, a to świetny sposób na dotarcie w czeskie Karkonosze w rejon Špindlerowego Mlýna dla turystów ze Szklarskiej Poręby (i również z Jeleniej Góry, Wrocławia itd.).

Szczegółowy rozkład dostępny pod tym linkiem: http://www.iidol.cz/files/file/Jizdni%2 ... 7/L995.PDF

Linia z Horných Míseček na Zlaté návrší jest funkcjonującym najwyżej w Sudetach regularnym połączeniem autobusowym, sam przejazd widokową szosą wśród kosodrzewiny jest atrakcją turystyczną (teraz będzie można połączyć przejazd tą trasą z jazdą po najwyżej położonej linii kolejowej w Polsce).

Obrazek

Awatar użytkownika
Raubritter
bardzo stary wyga
Posty: 2083
Rejestracja: 26-01-2008 22:49
Lokalizacja: Poznań

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Raubritter » 11-06-2017 20:13

Kilka dni temu lokalne media poinformowały o zakupie dawnego Domu Turysty wraz z wieżą na Przedniej Kopie (Góra Parkowa) ponad Głuchołazami

http://www.goryopawskie.eu/2017/06/schr ... akopa.html
Opatrz jeno – rzekł Szarlej, zatrzymując się. – Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota.

Makuh
podróżnik
Posty: 216
Rejestracja: 28-05-2016 12:14

Re: RÓŻNE WIEŚCI ZWIĄZANE Z SUDETAMI

Postautor: Makuh » 20-06-2017 16:56

Makuh pisze:Główny Szlak Sudecki zmienił swój przebieg na odcinku Duszniki - Zieleniec. Akurat przeszedłem tylko niewielki fragment z Zieleńca do granicznej i znaki czerwone pokrywają się tam z niebieskim szlakiem rowerowym. Nie znam przebiegu następnego fragmentu, ale w części uzdrowiskowej Dusznik biegnie już po staremu. Jeszcze nigdzie w sieci nie znalazłem potwierdzenia tej informacji.

Ponadto szlak zielony powrócił do starej wersji i nie prowadzi już przez szczyt Orlicy, ale ta zmiana nastąpiła już chyba wcześniej.

No i znowu pojawiły się Cyklobusy na trasie Kudowa - Zieleniec - Mostowice. Szkoda, że tylko jeden w ciągu doby. Poza tym dolina Dzikiej Orlicy to po stronie polskiej wciąż komunikacyjna pustynia.


Oficjalne potwierdzenie http://www.klodzko.pttk.pl/?page=aktualnosci
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”