Nowy szlak - Ścieżka edukacyjna po Przedgórzu Sudeckim

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 22-11-2007 20:16

Lech pisze:Jak dowiedziałem się z pewnych źródeł w dniach 17 - 18 listopada odbyło się szeroko reklamowane przejście szlaku SKPS. Organizatorom gratuluję frekwencji i ogromnego zainteresowania atrakcjami tego szlaku, na co zdecydowało się aż... 7 osób. Tak to już bywa, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Gdyby w przeszłości SKPS wykazał się życzliwością, otwartością i poparciem inicjatyw różnych kół i klubów PTTK oraz innych organizacji podejmujacych inicjatywy na terenie Sudetów, a nie arogancją, to z pewnością zainteresowanie by nie było tak małe, a frekwencja by dopisała co najmniej jak na fotografiach do obejrzenia w galeriach na stronach => http://www.wktp.pttk.pl/zlot07.html
=> http://picasaweb.google.pl/Klubsudecki/ ... odownikWTP

I znowu..:indyczenie, gdakanie, kwakanie, kwękanie, kwolenie - kto jest lepszy, a kto jest gorszy...żygać się chce...na szczęście daleko mam do tych poznańskich i wrocławskich klubików wzajemnej adoracji....

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 22-11-2007 20:26

Lech pisze:Jak dowiedziałem się z pewnych źródeł w dniach 17 - 18 listopada odbyło się szeroko reklamowane przejście szlaku SKPS. Organizatorom gratuluję frekwencji i ogromnego zainteresowania atrakcjami tego szlaku, na co zdecydowało się aż... 7 osób. ...

Może nie trzeba było reklamować na ich stronie swoich wypraw w prawdziwe góry. A tak, w sobotę i niedzielę tłumy przetaczały się przez Dziewiczą Górę

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-11-2007 20:50

wirek pisze:
Lech pisze:Jak dowiedziałem się z pewnych źródeł w dniach 17 - 18 listopada odbyło się szeroko reklamowane przejście szlaku SKPS. Organizatorom gratuluję frekwencji i ogromnego zainteresowania atrakcjami tego szlaku, na co zdecydowało się aż... 7 osób. ...

Może nie trzeba było reklamować na ich stronie swoich wypraw w prawdziwe góry.
E-tam. Na ich stronę tak naprawdę mało kto zagląda. Frekwencja raczej zbliżona do tej na szlaku, a tych którzy tam się na stałe udzielają, nie sposób do czegokolwiek innego przekonać. No i oczywiście ta tradycyjna arogancja wobec obcych i to gotowanie się we własnym sosie. Tego nie można powiedzieć o poznańskich środowiskach, z którymi jestem związany działalnościa, a które są szeroko otwarte na innych. W naszych imprezach uczestniczy wiele osób "z zewnątrz", są traktowani z życzliwością i goszczeni jak na wielkopolską tradycję przystało - bez znaczenia czy imprezy odbywają się na szlakach w okolicy Dziewiczej Góry czy w pasmach Sudetów.
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-11-2007 21:02

Satan pisze:[I znowu..:indyczenie, gdakanie, kwakanie, kwękanie, kwolenie - kto jest lepszy, a kto jest gorszy...
Nie gdakanie czy kwakanie itd., tylko napisałem to, co należało napisać. Może tym środowiskiem kiedyś ktoś czy coś w końcu poruszy...
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 22-11-2007 21:07

Ja tam arogancji wobec mnie nie odczułem. Może jestem zbyt gruboskórny? A frekwencja jest dużo wyższa niż np. na naszychsudetach.pl oraz niektórych innych forach dolnośląskich, za to znacznie bardziej merytoryczna. W każdym razie, można Ci pogratulować moralnego zwycięstwa nad SKPS-em. Szkoda tylko, że sam im tego, jako zbanowany, nie możesz oznajmić. A tak już bez złośliwości, szlak jak dla mnie jest bardzo ciekawy i pewnie nie raz z niego skorzystam

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator

Postautor: Apollo » 22-11-2007 21:19

wirek pisze:szlak jak dla mnie jest bardzo ciekawy i pewnie nie raz z niego skorzystam

Pozostał nam jeszcze drugi odcinek - byle do wiosny... ;)
Wirek, nie opuszczaj mnie, bo wyjdę na mega aroganta Obrazek

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 22-11-2007 21:19

Lech pisze:Nie gdakanie czy kwakanie itd., tylko napisałem to, co należało napisać. Może tym środowiskiem kiedyś ktoś czy coś w końcu poruszy...

To sobie poruszaj, tocz swoją wojenkę, ale nie rób tego na tym forum.
Nie masz do tego prawa, ani powszechnej akceptacji!
Załóż sobie forum antySKPS i tam "naparzaj" we wszystkich, którzy nie wywodzą się ze środowisk poznańskich..no dobra niech będzie...wielkopolskich.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-11-2007 21:42

Satan pisze:
Lech pisze:Nie gdakanie czy kwakanie itd., tylko napisałem to, co należało napisać. Może tym środowiskiem kiedyś ktoś czy coś w końcu poruszy...

To sobie poruszaj, tocz swoją wojenkę, ale nie rób tego na tym forum.
Nie masz do tego prawa.
Niby dlaczego nie na tym forum? To forum jest właśnie przeznaczone do dyskusji na temat turystyki w Sudetach. Jeśli coś się złego dzieje z organizacjami zajmującymi się programowo turystyką w Sudetach, czemu tego nie wytknąć? Mamy chować głowę w piasek i udawać, że wszystko jest w najlepszym porządku? Jedni krytykują PKP albo PKS, inni schroniska, jeszcze inni złe oznakowanie szlaków, to ja mam prawo krytykować niektóre organizacje turystyczne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 22-11-2007 22:05

Klub Sudecki Poznań to totalne dno!!
Ludziska kochane, omijajcie spotkania i imprezy organizowane przez nich szeeeerooookim łukiem!!! Na prawdę nie warto!!
Nudą wieje i nic szczególnego się nie dzieje!!

SKPS!! To jest firma!! Robią najlepsze imprezy turystyczne na świecie!!
Cud, miód i powidła!!
No mówię Wam!!
KSP - fuj!!
SKPS - mniam!!

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-11-2007 22:22

wirek pisze:Ja tam arogancji wobec mnie nie odczułem. Może jestem zbyt gruboskórny? A frekwencja jest dużo wyższa niż np. na naszychsudetach.pl oraz niektórych innych forach dolnośląskich, za to znacznie bardziej merytoryczna. W każdym razie, można Ci pogratulować moralnego zwycięstwa nad SKPS-em. Szkoda tylko, że sam im tego, jako zbanowany, nie możesz oznajmić.
Gdybym tylko zechciał - żaden problem. Tylko po co? Przecież to ich strata, skoro nie dopuszczają krytycznych głosów wyrażających odmienne od lansowanych przez nich jedynie słusznych opinii. Tylko gdzie tam jest ten wysoki poziom merytryczny, skoro uważają sami siebie za takich, którzy nigdy się nie mylą, wszystko zawsze wiedzą najlepiej, i w ogóle są najmądrzejsi w świecie? A skoro jest tak dobrze, do dlaczego zamykają usta komuś, kto pozwoli sobie na wytknięcie im błędów? Chcą się izolować od niezależnych głosów, wolą odrzucać szansę przełamania uprzedzeń i nawiązania współpracy - niech się izolują. To już u nich dość dawna tradycja. Z udzielania się na takim forum najwięcej satysfakcji mogą mieć tylko jacyś wazeliniarze, którzy wolą się nie wychylać poza ustalone przez kierownictwo tej specyficznej grupy kanony jedynej słusznej prawdy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 22-11-2007 23:54

Satan pisze:SKPS!! To jest firma!! Robią najlepsze imprezy turystyczne na świecie!!
Nie podzielam tej opinii. Byłem kiedyś na imprezie zorganizowanej przez SKPS i mimo wcześniejszego zgłoszenia i dokonania pełnej opłaty jak za łóżko i pościel w pokoju schroniskowym, położyli mnie na podłodze na półpiętrze na klatce schodowej. Moja żona natomiast spała na podłodze w pokoju na karimacie. W nocy byłem wiele razy potrącany i nadeptywany przez przechodzących z parteru na piętro i spowrotem. Swoich oczywiście ulokowali na wygodnych łóżkach. Na szczęście mieliśmy własne spiwory i jakoś przekimaliśmy wstając rano połamani. Naprawdę ciekawie i porządnie organizuje swoje imprezy na przykład Oddział Wrocławski PTTK. To nie jest tylko moja opinia, ale osób, które w tych imprezach od lat uczestniczą. I nie słyszałem, aby zdarzało się tam podobne robienie ludzi w bambuko.
Obrazek

Awatar użytkownika
mariomar
stary wyga

Postautor: mariomar » 23-11-2007 20:47

Ale to fakt. Zgodzę się z Lechem, mimo że sam pochodzę z Wrocławia, że miłością do SKPS nigdy nie pałałem i nie pałam. Rzeczywiście, jest to strasznie hermetycznie zamknięta grupa wzajemnej adoracji, "wszystko wiedząca najlepiej", no cóż - taka jest naga prawda Wrocławia. A śmiem zgodzić się z Lechem, bo dość dobrze znam jegomości, tudzież "jegomościnie" z SKPS, często bywałem na ich zebraniach. Ale to stare czasy... :wink:

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 23-11-2007 22:17

Wszystko fajnie, tylko temat jest o nowej ścieżce dydaktycznej, a nie o tym czy lepszy jest SKPS czy KSP?
A oczywistym jest, że oba kluby będą same siebie adorowały..tylko czy tu jest właściwe miejsce na takie amory?

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 23-11-2007 22:26

Satan pisze:Wszystko fajnie, tylko temat jest o nowej ścieżce dydaktycznej, a nie o tym czy lepszy jest SKPS czy KSP?
A oczywistym jest, że oba kluby będą same siebie adorowały..tylko czy tu jest właściwe miejsce na takie amory?
Gwoli ścisłości, to nikt tu nie adoruje KSP, natomiast czasami jak mnie niektórzy pociągną za język, to omieszkam wspomnieć o traktowaniu nas jak ludzi gorszej kategorii, o niewybrednych atakach na KS i torpedowaniu pewnych inicjatyw przez tą, delikatnie mówiąc, bardzo specyficzną grupę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 23-11-2007 22:50

Lech pisze:Jak dowiedziałem się z pewnych źródeł w dniach 17 - 18 listopada odbyło się szeroko reklamowane przejście szlaku SKPS. Organizatorom gratuluję frekwencji i ogromnego zainteresowania atrakcjami tego szlaku, na co zdecydowało się aż... 7 osób. Tak to już bywa, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Gdyby w przeszłości SKPS wykazał się życzliwością, otwartością i poparciem inicjatyw różnych kół i klubów PTTK oraz innych organizacji podejmujacych inicjatywy na terenie Sudetów, a nie arogancją, to z pewnością zainteresowanie by nie było tak małe, a frekwencja by dopisała co najmniej jak na fotografiach do obejrzenia w galeriach na stronach => http://www.wktp.pttk.pl/zlot07.html
=> http://picasaweb.google.pl/Klubsudecki/ ... odownikWTP

Czy impreza organizowana przez SKPS była przyczynkiem aby trochę ich "zjechać" , "ośmieszyć"?
Ja odnoszę takie wrażenie.
I po co po raz kolejny wklejasz te foty ze spotkania KSP?
Przecież już w jednym temacie to zrobiłeś. A ten wątek jest o ścieżce edukacyjnej SKPS, a nie o wypadzie KSP.

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”