Opuszczone schronisko...

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
azja
wędrowiec
życie

Postautor: azja » 10-02-2011 21:57

Kaski brak bo po moim wypadku jeszcze mam zakaz pracy do czerwca.A bym wziął taką budę na schron.I klimat i widoki.Gotować potrafię a to sporo a tak dalej muszę kombinować jak tu w mieście żyć.Zaraz nawet na wynajęcie nie będzie.

Ada
turysta niedzielny

Postautor: Ada » 11-02-2011 19:52

Szkoda, że się marnuje ten budynek, znajduje się w pięknym miejscu, można byłoby stworzyć tam miłe i klimatyczne schronisko. A tak tylko straszy pustką. Może w przyszłości znajdzie się ktoś chętny na odbudowę tegoż przybytku.

Awatar użytkownika
keller
łazik

Re: życie

Postautor: keller » 11-02-2011 21:42

azja pisze:Kaski brak bo po moim wypadku jeszcze mam zakaz pracy do czerwca.A bym wziął taką budę na schron.I klimat i widoki.Gotować potrafię a to sporo a tak dalej muszę kombinować jak tu w mieście żyć.Zaraz nawet na wynajęcie nie będzie.

Fajnie by było jakby Ci się udało. Zwykle nie jestem zwolennikiem remontów ale rzeczywiście szkoda takiego miejsca. W Karkonoszach brakuje fajnego schroniska z klimatem.

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 14-02-2011 13:30

strider- trzeba bedzie jakos wiosna na petrova uderzyc :D od dawna mi sie marzy to miejsce! moze nawet zanocowac sie da jak ciut cieplej bedzie?

moze ktos jeszcze chetny?

Kurrant pisze:[
Fakt, faktem...
Ale ser zasmażany mają smaczny i ogarniające ciepło.
Ale jak na razie w Kamieńczyku wieje, ale wiatr przez wyłupane okna.

czyli da sie wejsc? :D

to dwa schroniska w karkonoszach sa juz do odwiedzenia! fajnie!!!

Awatar użytkownika
keller
łazik

Postautor: keller » 14-02-2011 13:53

To jakby co to na pertova też jestem chętny.

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 14-02-2011 16:19

Niedawno zaś... z całą bandą wlazłem.

masz moze jakies zdjecia, szczegolne wspomnienia, porady dla przyszlych odwiedzajacych? :)

moze byc na PW jesli np. z jakies przyczyn nie chcesz o tym pisac oficjalnie ;)

keller pisze:To jakby co to na pertova też jestem chętny.

no to super! ja bym do wiosny w miare poczekala- zeby troche pocieplalo. No i zeby sladow na sniegu nie zostawiac ;)

Awatar użytkownika
Strider
wędrowiec

Postautor: Strider » 14-02-2011 19:31

Oczywiście ja też ;) Petrovą warto odwiedzić, ale nie wiem jak z noclegiem. Tuż przy szlaku, ludzie mogą łazić no i nie wiadomo jak to jest z opuszczeniem, na poprzednim przejściu w środku byli ludzie, paliło się światło itd. no a w sylwestra Asia z Sopotu i ten który był z nią a którego ksywki nie zapamiętałem (Guma?) mówili że w środku jeden rozpi****l ale w skrzynce rozdz. paliły się światełka.. więc nie wiadomo. Może na nocleg lepszy byłby Kamieńczyk? jeśli naprawdę można wejść, na uboczu nie prowadzi tam znakowany szlak itd. A zaciekawił mnie już on kiedyś gdy przeglądałem mapę Karkonoszy. miałem zajść i nie zaszedłem. A po drodze podobno są pozostałości skoczni narciarskiej ale raczek K-20, nie mamuta ;)
No i przy okazji takiej górsko urbexowej wyprawy można by zobaczyć opuszczoną hutę szkła w Szklarskiej tylko nie wiem jak jest teraz z wejściem. (http://www.opuszczone.net/huta-szkla-w-szklarskiej/)
się rozpisałem ;)
.. a ja nadal gonie sny jak desperados zagubiony gdzieś na szlaku..

Awatar użytkownika
Strider
wędrowiec

Postautor: Strider » 14-02-2011 19:32

Ada pisze:można byłoby stworzyć tam miłe i klimatyczne schronisko.

Jeśli uda się wyprawa to będzie miło i klimatycznie ;)
.. a ja nadal gonie sny jak desperados zagubiony gdzieś na szlaku..

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 14-02-2011 19:40

Strider pisze:na poprzednim przejściu w środku byli ludzie, paliło się światło itd

mówiłem, że gdzieś czytałem, iż Petrova ma nowego właściciela, który ma przystąpić do remontu, więc może ktoś już tam mieszka
http://www.petrovabouda.cz/

niestety, stan obiektu jest tak zły, że remont może oznaczać wyburzenie większej części budynku i postawienie nowego, czym martwi się też autor tej czeskiej strony
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 14-02-2011 21:10

Strider pisze:
Ada pisze:można byłoby stworzyć tam miłe i klimatyczne schronisko.

Jeśli uda się wyprawa to będzie miło i klimatycznie ;)

jesli by sie udal nasz plan to stworzymy sobie tam niezwykle klimatyczne schronisko!!

Strider pisze:Może na nocleg lepszy byłby Kamieńczyk? )

napewno z jednego powodu bedzie lepszy na nocleg- jak ktos przyjdzie sie w nocy do nas przypier*** to bedziemy sie tlumaczyc po polsku a nie po czesku ;)

Mistrzy
turysta niedzielny

Postautor: Mistrzy » 14-02-2011 22:10

Kamieńczyk, o którym mowa, najpierw był strażnicą WOP, później zaś (prawdopodobnie w latach 80-tych) został przekazany Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Byłem tam w 1991 roku z uczniami Liceum Lotniczego z Zielonej Góry. Nazywało się to wówczas "Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wojskowego Klubu Sportowego "Orzeł-WAM". Ośrodkiem kierował komendant w stopniu pułkownika. Szło się dogadać i przyjmował także grupy cywilne. Rok później w ośrodku rządził sierżant mając do pomocy dwóch szeregowych - przyjmowali i żywili każdego kto płacił. Jakie były dalsze losy ośrodka, nie wiem. Warunki były dość spartańskie ale miejsce fantastyczne. Żal, że tak to się kończy.
http://wroclaw.hydral.com.pl/35013,obiekt.html

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 16-02-2011 12:20

Mistrzy pisze:Kamieńczyk, o którym mowa, najpierw był strażnicą WOP, później zaś (prawdopodobnie w latach 80-tych) został przekazany ...

Strażnicą był do 89. Służyłem wtedy w strażnicy na przeł. Karkonoskiej.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Kurrant
tramp

Postautor: Kurrant » 16-02-2011 16:15

buba1 pisze:

masz moze jakies zdjecia, szczegolne wspomnienia, porady dla przyszlych odwiedzajacych? :)

no to super! ja bym do wiosny w miare poczekala- zeby troche pocieplalo. No i zeby sladow na sniegu nie zostawiac ;)

Mam zdjęcia, ale cicho sza. 8)
"[...]Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią." F. Nietzsche

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 16-02-2011 22:44

Kurrant pisze:
buba1 pisze:

Mam zdjęcia, ale cicho sza. 8)

podeslij na PW jak mozesz :D

Kurrant
tramp

Postautor: Kurrant » 17-02-2011 11:54

:!:
Trzeba założyć nowy wątek: Buda Petrova.
Tutaj się chamsko podpięliśmy, a to nieładnie ;-)
:!:
"[...]Wolność miłuję i powietrze ponad rześką ziemią." F. Nietzsche

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”