Pociągiem do Sobótki

Technika w Sudetach - zabytkowa jak i całkiem współczesna, ale przede wszystkim kolejowa
Dolnoślązak
stary wyga

Pociągiem do Sobótki

Postautor: Dolnoślązak » 25-09-2013 16:54

(wątek przeniesiono z niewłaściwego działu- Michał)

Dnia 21.09 z okazji Dni Transportu odbył się przejazd do Sobótki organizowany przez Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. Wyjazd z Wrocławia o 14.15 z peronu 6. Frekwencja o dziwo dość przeciętna więc mieliśmy z żoną przedział dla siebie :wink:

Tablica
Obrazek
Przed odjazdem (reszta to wystawa taboru)
Obrazek
Kierowanie ruchem :wink:
Obrazek
Wrocław Wojszyce
Obrazek
Wrocław Partynice
Obrazek
Zburzony hipodrom przy okazji poszerzania ul. Zwycięskiej...
Obrazek
Wrocław Klecina (na budynku zachował się jeszcze napis Klettendorf)
Obrazek
Zatrzymanie ruchu na krajówce. Jak widać focistów było sporo, niemal na każdym przejeździe.
Obrazek
Domasław
Obrazek
I Kobierzyce...kiedyś 3 perony, dziś jedno wielkie chaszczowisko.
Obrazek
Dobrze, że budynek wygląda jako tako bo zamieszkany.
Obrazek
Pustków Żurawski. Z przedwojennego został tylko parter...i tak dobrze, że stoi.
Obrazek
Olbrachtowice, chyba jeden z bardziej uroczych na trasie. Klimat jak z Kłodzko - Kudowa :wink:
Obrazek
Jedziemy przez łąski, pola. lasy...
Obrazek
...prosto na Ślężę :)
Obrazek
Sobótka
Obrazek
I nieistniejąca już Sobótka Zachodnia :(
Obrazek
Postój na zmianę czoła i powrót do domu.
Obrazek
Im bliżej Wrocławia tym więcej słońca (zachodzącego).
Obrazek
Koniec :)

Gryf
obieżyświat

Postautor: Gryf » 29-01-2014 00:26

Na widok zrównanego z ziemią budynku dworca w Sobótce Zachodniej zacząłem zbierać zęby z podłogi bo mi szczena z wrażenia uderzyła w beton. Ten budynek był kapitalną bazą noclegową - świetna wielka poczekalnia, gdzie przed wymarszem w góry lub po powrocie ze Ślęży gotowaliśmy posiłki. Zawsze można było wysuszyć mokre szmaty, czy pooglądać plakaty. Przypominam sobie, że tuż po wejściu do budynku od strony ulicy po lewej stronie w małym przeszklonym pomieszczeniu był miniaturowy ogród botaniczny, hałdy kwiatów i innego zielonego badziewia.
W sobótce na stacji w poczekalni był kaflowy piec, który czasami zimowym porem był opalany więc przepoceni i zmarznięci przyklejaliśmy się do niego w oczekiwaniu na pociąg.
Na stacji W-aw Klecina tuż przy przejeździe kolejowym znajduje się jakiś betonowy lub ceglany cokół. Co to mogło być?
Na stacji w Olbrachtowicach widzę przekwitłą konyzę kanadyjską.
Świetna wycieczka, szkoda, że przegapiłem.
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)

www.bushcraft.pl

Dolnoślązak
stary wyga

Postautor: Dolnoślązak » 30-01-2014 06:38

W końcu ktoś zauważył mą relację :twisted: O imprezie informowałem wcześniej http://forum.sudety.it/viewtopic.php?t=3993 tyle, że tamta nie doszła do skutku i jej organizacji podjął się kto inny w późniejszym terminie. Ale o tym już nie pisałem skoro poprzedni wątek nikogo nie zainteresował :wink:

włodarz
obieżyświat

Postautor: włodarz » 19-04-2014 17:30

Zauważyłem jakieś prace na torowisku linii Sobótka - Świdnica, gdzieś w rejonie Strzelce - Szczepanów. Wycinano samosiejki, kopareczka coś tam robiła. Czy wiadomo Wam coś o tym? Jakiś remont, czy może przygotowanie do zwinięcia torów?

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 25-04-2014 06:27

Taką akcję wycinania samosiejek przeprowadzono na tym odcinku chyba z 6 lat temu, więc jest to zapewne taka lokalna tradycja. Może zbierają brzózki na Zielone Świątki, a może przygotowują tor do rozbiórki?

włodarz
obieżyświat

Postautor: włodarz » 25-04-2014 08:05

Dziś przyuwazyłem, że kładą przy torach jakieś kable. Dotarli prawie do Marcinowic.

Awatar użytkownika
wirek
stary wyga

Postautor: wirek » 25-04-2014 10:39

To może będą wysadzać? :shock: A nie zauważyłeś odkąd są prowadzone te prace? Ja w niedzielę wielkanocną wieczorem biegłem z Kobierzyc do Wrocławia i żadnych prac, ani śladów po wcześniejszych jakiś takich robotach nie zauważyłem.

Awatar użytkownika
Hazmburk
stary wyga

Postautor: Hazmburk » 25-04-2014 12:56

włodarz pisze:Dziś przyuwazyłem, że kładą przy torach jakieś kable. Dotarli prawie do Marcinowic.

Prawdopodobnie chodzi o światłowody pod Dolnośląską Sieć Szerokopasmową (DSS). Wiem, że takie kable były już kładzione m.in. wzdłuż linii kolejowych Legnica - Rudna Gwizdanów i Lubań - Zgorzelec.

włodarz
obieżyświat

Postautor: włodarz » 25-04-2014 16:54

To bardzo prawdopodobne.

Gryf
obieżyświat

Postautor: Gryf » 18-06-2014 08:10

Czy są jakiekolwiek dane nt. bocznicy kolejowej na odcinku Rogów Sobócki - Mirosławice? Była to trasa zaopatrzeniowa dla lotniska, z którego w trakcie II WŚ korzystało niemieckie lotnictwo.
Kotlina Kłodzka ≠ Ziemia Kłodzka! :)

www.bushcraft.pl

Wróć do „Sekcja Industrialno-Kolejowa”