Klub Górski

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
przemek-b198
tramp

Klub Górski

Postautor: przemek-b198 » 26-09-2014 12:35

Witam, czy istnieje w Sudetach, najlepiej w Kotlinie Kłodzkiej jakiś klub górski, czy tego typu jakaś działalność?

nie interesują mnie organizacje typu pttk.

W sieci znalazłem informacje o klubach wysokogórskich we Wrocławiu i Wałbrzychu, może ktoś ma namiary na inne tego typu organizacje?

zależy mi na poznaniu osób, które wyjeżdżają regularnie w góry, na skałki, organizują jakieś większe wyprawy, chętnie przyłączył bym się do tego typu organizacji i aktywnie w niej uczestniczył.

proszę o jakieś informacje.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Re: Klub Górski

Postautor: Lech » 26-09-2014 12:47

przemek-b198 pisze:nie interesują mnie organizacje typu pttk.
A to konkretnie dlaczego nie może być klub PTTk-oski? Właśnie ostatnio spotkałem na trasie w Górach Stołowych grupę "górali" z O/PTTK w Kłodzku. Przeszli sporą trasę z Radkowa do Bożanowa, potem rzez Bożanowski Szpiczak do Pasterki, a na drugi dzień wędrowali do Kulina przez Szczeliniec, Łężyckie Skałki itd... Naprawdę fajne towarzystwo. A może masz na myśli jakiś klub wysokogórski, nordic walking czy wspinaczkowy, a nie typowy klub górski?
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

przemek-b198
tramp

Postautor: przemek-b198 » 26-09-2014 19:18

chciałbyś się wkręcić w towarzystwo, które organizuje wyjazdy w Tatry, Alpy, wyprawy treking + jakieś próby na skale ze sprzętem, ludzi, którzy zarazili by mnie bakcylem wspinaczkowym, pokazali co i jak, naprowadziły na właściwe tory.

myślę o kursie wspinaczkowym w Sokolikach, może tam uda nawiązać mi się jakieś ciekawe znajomości?

do samego trekingu mam już super paczkę, myślę że pttk nie da nam szans rozwoju w kierunku, który nas interesuje.

ale dzięki za odp:)

hm0
wędrowiec

Postautor: hm0 » 27-09-2014 20:57

Polecam SKPS Wrocław. Dzięki kursom przewodnickim mają najniższą średnią wiekową w PTTK i najszersze spektrum osobowości. :-)

cezaryol
bardzo stary wyga

Postautor: cezaryol » 28-09-2014 07:19

hm0 pisze:Dzięki kursom przewodnickim mają najniższą średnią wiekową w PTTK

Przelicytowałbym tą średnią szkolnymi oranizacjami PTTK.

Human
stary wyga

Postautor: Human » 28-09-2014 09:34

przemek-b198 pisze:chciałbyś się wkręcić w towarzystwo, które organizuje wyjazdy w Tatry, Alpy, wyprawy treking + jakieś próby na skale ze sprzętem, ludzi, którzy zarazili by mnie bakcylem wspinaczkowym, pokazali co i jak, naprowadziły na właściwe tory.

myślę o kursie wspinaczkowym w Sokolikach, może tam uda nawiązać mi się jakieś ciekawe znajomości?

do samego trekingu mam już super paczkę, myślę że pttk nie da nam szans rozwoju w kierunku, który nas interesuje.

ale dzięki za odp:)

Zapisz się do KW Warszawa. Nic lepszego nie znajdziesz.

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”