Dalsze zaległości - Pogórze Karkonoskie 30.04.2016

Planujesz wypad? Byłeś gdzieś i masz ochotę podzielić się wrażeniami z innymi - zrób to koniecznie! Zdjęcia mile widziane!
Makuh
łazik

Dalsze zaległości - Pogórze Karkonoskie 30.04.2016

Postautor: Makuh » 03-10-2018 19:15

To było ponad 2 lata temu - ale ten czas leci...

Trasa: Marczyce - Grodna - Sosnówka - Grabowiec - Karpacz Górny - Borowice - Przesieka - Chojnik - Sobieszów

https://mapy.cz/s/2sRzi

Chciałem wysiąść w Marczycach. Okazało się, że kierowcy się zapomniało tam zatrzymać i musiałem mu o tym przypomnieć. W związku z tym wysadził mnie trochę dalej - nad samym zbiornikiem Sosnówka. Ładnie wyglądał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie zmienia to faktu, że musiałem się cofać, żeby dotrzeć do niebieskiego szlaku prowadzącego na Grodną. Podejście było jednak krótkie i mało wymagające. Tam odbywała się jakaś impreza - coś związane ze średniowieczem, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć, co to konkretnie było. Najważniejszym obiektem na wzgórzu były sztuczne ruiny.

Obrazek

Ktoś w końcu wpadł na pomysł, aby zrobić z nich wieżę widokową i zainwestował w schody. Widoki? Ładne, choć drzewa trochę przysłaniały.

Wiadomo co:

Obrazek

Skalnik:

Obrazek

Wysoki Kamień:

Obrazek

Następnie zszedłem żółtym szlakiem do Sosnówki. Miejscowość to cicha i spokojna.

Obrazek

Sosnówka się skończyła i trzeba było znowu iść do góry - tym razem na Grabowiec. Na zboczach tego wzgórza (góry?) jest położona Kaplica Św. Anny. Ponoć jak ktoś nabierze w usta wody z pobliskiego źródła i przebiegnie dookoła kapliczki 7 razy nie połykając wody, to będzie miał szczęście w miłości.
Byłem na koloni w pobliskim Miłkowie w 1994 roku i wszyscy biegali wokół tej kaplicy, a ja nie, bo to w sumie siara :D No i bardzo długo przepowiednia się sprawdzała. Teraz postanowiłem, że nadrobię zaległości, ale... stwierdziłem, że to nadal siara... Ps Szczęście w miłości mnie w końcu dopadło, więc mit obalony. q.e.d.

Obrazek

Obrazek

Tak przy okazji. Zauważyłem, że koty, które spotykam w Karkonoszach to wyjątkowe pieszczochy ;)

Obrazek

Potem obrałem drogę objazdem. A to po to, żeby wejść na patelnię.

Obrazek

Były z niej jakieś nieszczególne widoki. W sumie jeszcze liści nie było na drzewach i dało się coś zobaczyć, ale sama formacja skalna dość ciekawa. I wtedy doszedłem do miejsca, które również pamiętałem z 1994 roku. Grało się tam w piłkę ;)

Obrazek

Ale na tym koniec sentymentów. Czas zwiedzać nowe. Najpierw najszybszą drogą do Karpacza Górnego. A tam było tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O Karpacz tylko zahaczyłem. Od razu skierowałem się zielonym szlakiem w stronę Borowic. Trasa wiodła głównie wśród młodych brzóz.

Obrazek

Borowice też spokojne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Borowic do Przesieki idą dwa szlaki. Ja wybrałem ten fajniejszy, bo ja zawsze wybieram fajniejsze trasy, poza wyjątkami, gdy wybieram te mniej fajne. Najpierw było spokojnie, lasem, a potem...

Nie pamiętam, co to...

Obrazek

Kaskady Myi...

Obrazek

...i, of course, Wodospad Podgórnej.

Obrazek

Dużo tam ludzi było. Ulotniłem się więc i pognałem dalej przez Przesiekę.

Obrazek

Obrazek

I znowu było spokojnie. Zielonym szlakiem doszedłem do Zachełmia.

Obrazek

I zaczęła się wspinaczka na Chojnik. Do Zamku nie zajrzałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz już tylko schodziłem. Po bruku.

Obrazek

Z widoczkami

Obrazek

Źródełko było

Obrazek

Dotarłem do Sobieszowa

Obrazek

Trzeba było tylko poczekać na pociąg

Obrazek

I koniec.
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

włodarz
obieżyświat

Re: Dalsze zaległości - Pogórze Karkonoskie 30.04.2016

Postautor: włodarz » 04-10-2018 15:48

Ładna traska, no i wiosna, najpiękniejsza pora roku.

Awatar użytkownika
olo23333
obieżyświat

Postautor: olo23333 » 08-11-2018 09:23

Moje tereny :) Borowice - Przesieka.... szkoda że na skałki na Czole nie wszedłeś - pewnie też już zarośnięte...
Szacun dla osób które pomimo bliskości Karkonoszy decydują się na wędrówkę ich pogórzem!!!! a jest tam pięknie! szczególnie dolina 5 potoków!

Makuh
łazik

Postautor: Makuh » 09-11-2018 18:39

olo23333 pisze:Szacun dla osób które pomimo bliskości Karkonoszy decydują się na wędrówkę ich pogórzem!!!!

A dziękuję. Wychodzę z założenia, że wszystkiego trzeba w życiu spróbować.
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

Wróć do „Relacje z wypraw”