Wierzę tylko w jedną wieże na Wielkiej Sowie

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
ciekawy

Postautor: ciekawy » 26-01-2005 18:07

Jestem mo cno zainteresowany, może wyjasnicie mi kilka informacji? Dlaczego na szczcycie Wielka Sowa w Górach Sowich postawiono metalową wieżę z jakimś nadajnikiem (jakim prawem jest ona wyższa od "właścicielki Góry" ? Ciekawi mnie kto jest właścicielem tego czegoś. I czy ktoś mi może wyjaśnić kto i kiedy będzie remontował tę właściwą wieżę

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Postautor: walter02 » 26-01-2005 22:08

Toś się obudził :) ta metalowa konstrukcja jest tam od co najmniej 2 lat...
Szczerze popieram zbulwersowanie poprzednika - trzeba nieźle odchodzić od szlaku, żeby zrobić ładną fotę, tak, aby ta konstrukcja schowała się za właściwą wieżą....
Właściwej wieży przydałby się remont - zwykle zbieara się tam za wejście po 1zł- rozumiem, to za mało - może można się gdzieś zrzucić?

Maciej
tramp

Postautor: Maciej » 26-01-2005 22:37

Na jesieni 2004 roku na Wielkiej Sowie powstawała nowa metalowa wieża z jakimś nadajnikiem. Też uważam że nie powinna ona tam powstać bo tylko psuje krajobraz.
Maciej

Gość

Postautor: Gość » 27-01-2005 14:57

Remont prowadzą tylko (choć nie są jej właścicielem) Pieszyce. Prace juz się zaczęły i do maja 2006 roku (na stulecie obiektu) wieża ma zostać wyremontowana.[/img]

Gość

Postautor: Gość » 04-06-2006 02:18

a w Nowej Rudzie pomimo, że obok jest wieża metalowa, murowana wieża z 1911 r. jest niedostępna (przekaźnik TV)

Obrazek
http://www.goraanny.nowaruda.net
dlatego zbieramy podpisy, aby ją uruchomić:
http://www.petycje.pl/1458

Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”