Glińskie Góry (monoklina przedsudecka)

Jeżeli wybrałeś się gdzieś poza Sudety i nie wstydzisz się tego, daj znać!
Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Glińskie Góry (monoklina przedsudecka)

Postautor: Lech » 26-08-2007 21:06

czyli migawki z dzisiejszych wędrówek po lasach nowotomyskich

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

Awatar użytkownika
wlkp
Moderator

Postautor: wlkp » 28-08-2007 20:02

Lubię spotykać takie schodki na trasie, jakie widać na pierwszym zdjęciu, bo przypominają mi górskie wędrówki.

Mam dwa pytania:
1. Z której strony Nowego Tomyśla są te "góry", bo to jest już w zasięgu mojego roweru?
2. Czy tych borowików było więcej i czy ewentualnie zostało coś jeszcze dla mnie? :wink:

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga

Postautor: Lech » 29-08-2007 09:16

wlkp pisze:Z której strony Nowego Tomyśla są te "góry", bo to jest już w zasięgu mojego roweru?
Około 6 km na północ. Najkorzystniej trafić tam jadąc asfaltem przez Młynkowo, Duszniki, Brody, dalej latówką do Chraplewa, ponownie asfaltem przez Wąsowo, Różę do Starego Tomyśla, gdzie przy Schronisku PTSM jest początek szlaku rowerowego prowadzącego częściowo ścieżką dydaktyczną do Leśniczówki Smolarnia. Po drodze kilka zabytków, m.in. drewniany kościół, zespół pałacowo - parkowy i zabudowania folwarczne w Brodach, pałac w Chraplewie, dwa pałace, kościół i zespół budynków folwarcznych oraz miniskansen w Wąsowie (zobacz strona => http://www.wasowo.pl/fleshpl/nowy_main.html ), park i pałac w Starym Tomyślu. W drodze powrotnej warto pojechać przez Wytomyśl, Chmielinko, Lwówek (odcinek z Chmielinka do Lwówka pokonuje się bez deptania, bo jest to zjazd z góry), a stamtąd szlakiem rowerowym przez Posadowo i Rezerwat Nad J. Zgierzynieckim.

Obrazek
Widok na pałac w Wąsowie w pagórkowatej okolicy Wału Lwówecko-Rakoniewickiego

wlkp pisze:Czy tych borowików było więcej i czy ewentualnie zostało coś jeszcze dla mnie?
Znaleźliśmy 2 (słownie: dwa) robaczywe borowiki, w tym jeden po dotknięciu rozpadł się na kawałki. Na ich wysyp trzeba będzie poczekać zapewne do drugiej połowy września. Z innych grzybów znaleźliśmy tylko dwa podgrzybki, i trochę kurek i płachetek kołpakowatych. Jak będzie wysyp planuję zwołać spotkanie klubowe w nowotomyskich lasach połączone z grzybobraniem, z noclegiem w Schronisku PTSM w Bolewicku, podobnie jak w 2001 roku => http://www.ksp.lanet.wroc.net/grzybobranie.htm

PS. Opis krajoznawczy terenu ostatniego niedzielnego wypadu jest na stronie => http://www.ksp.lanet.wroc.net/glinskie.htm
Obrazek
"Bokeh to nie jest w ogóle żaden efekt. To jest cecha konstrukcyjna obiektywu." (Janusz z Wrocławia 22-03-2017)

Awatar użytkownika
wlkp
Moderator

Postautor: wlkp » 29-08-2007 11:10

Lechu - dzięki za wyczerpujące informacje i propozycję świetnej trasy rowerowej przy najbliższej okazji ją przetestuję. :)

Wróć do „Relacje z wypraw”