Odrodzenie

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
shisha
tramp

Odrodzenie

Postautor: shisha » 05-01-2007 18:51

Właśnie wróciłam z pierwszego w tym roku :) górskiego wypadu....i nocowałam w schronisku Odrodzenie na Przełęczy Karkonowskiej ( niedaleko jakże zacnego i wielogwiazdkowego hotelu czeskiego :? ) i niestety spotkałam się z fatalną podzwyżką: noclego w pokoju wieloosob. nie kosztuje już 20zł a 30zł :(
Z jednej strony rozumiem , że jest to być może jedyna szansa utrzymania się tego schroniska (wielkiego a z niezbyt wielką ilością turystów) ale z drugiej to chyba nieco za dużo jak na najtańszy nocleg :? . W sumie idąc, szczególnie zimą , przez Karkonosze i chcąc spać w schronisku to bardzo kluczowe miejsce....i byłoby cudnie jakos to miejsce zmodernizować.
Co myślicie?

ps. teraz tak myśle: jaka modernizacja skoro turystów jakoś nie za wielu...

Awatar użytkownika
mariomar
stary wyga

Postautor: mariomar » 05-01-2007 19:20

Polecam Ci nocleg w tym, Twoim pięciogwiazdkowym hotelu. Gdyż, wbrew pozorom, wcale nei jest tam za drogo. Otóż wyjasniam dlaczego. Większość czeskich hoteli górskich, a takim jest m.om. wspomniana Spindlerova bouda, oprócz noclegów hotelowych, posiada także tanie noclegi dla turystów pleckakowych (niszy standard, zbiorowa sala, ale tani nocleg). Gorąco polecam. A cóż to jeszcze za pyszne jedzonko czesi serwują. :lol:

shisha
tramp

Postautor: shisha » 05-01-2007 19:53

Jednak wydaje mi się że klimat schroniska górskiego, bufetu itp to jest właśnie to czego szukam po wielogodzinnej drodze. Niestety jakoś średnio mnie interesuje nocowanie w hotelu z restauracją, basenem..itp! Nic nie mam osobiście do hotelu i pewnie z finansowego punktu widzenia moze byc to korzystnijesze ale mam jednak takie marzenie :lol: by schroniska wojowały w górach..... :)
nie chce popadać w jakiś skrajny pesymizm i użalanie się jak to źle, bardziej zależy mi na jakiejś dyskusji 'nad tematem istnienia schroniska'...lub niebytności jego:)
a hotel jest 4* sprawdziłam:D

gar
stary wyga

Postautor: gar » 05-01-2007 21:58

30 zł za nocleg w pokoju wielosobowym - takie ceny do tej pory były tylko w Tatrach i na Turbaczu (Gorce).
Widocznie nie mają ochoty, żeby ludzie u nich spali. Ostatnio (końcówka października) spałem w Bacówce nad Wierchomlą za 15 zł i oczywiście było pełno (ludzie z połowy Polski), a w nocy napalili tak, że trzeba się było rozbierać prawie do rosołu. Do tego dość tanie żarełko (fakt że wybór mały, ale to co jest było bardzo dobre), fajny klimat (leciało m.in. SDM) i wieczorem ognisko do późnych godzin nocnych. Bacówka działa jak się patrzy. Chyba czas żeby w Odrodzeniu ktoś przejrzał na oczy.
J.P

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 05-01-2007 22:26

Niestety ceny w schroniskach rosną...duża ich część traci swój górski charakter na rzecz klimatu a la pensjonat dla turystów masowych.
A takie Odrodzenie? Moloch z konkurencją po stronie czeskiej...co ma robić?
Ostani raz byłem w Karkonoszach w 2002r, nocowałem wówczas w Odrodzeniu, nie pamiętam ceny noclegu, wiem, że wówczas mielismy całe schronisko dla siebie (2 osoby), a było to w I polowie września.
Wówczas stołowalismy sie w Josefowej Boudzie u Czechów (ostatni domek). Fajna chatka w drewnie z kominkiem i nawet złotówki przyjmowali na dobrym kursie. Może również udzielaja noclegów. Będzie wówczas klimat, będzie tanio i będzie świetna pizza z piwkiem (Gambrinus!!).

Awatar użytkownika
mariomar
stary wyga

Postautor: mariomar » 06-01-2007 18:28

Schisha - najtanszy nocleg w Spindlerovce stoji (tzn. kosztuje) 200 Kc, tj. niecałe 30 zł. Więc... chyba się opłaca spać w czeskim hotelu, niż w polskim, technicznie wyeksploatowanym schronisku. :lol:

Awatar użytkownika
tomuch
obieżyświat

Postautor: tomuch » 02-05-2007 20:40

taa, noclegi drogie... 30 zł za pokój 7-osobowy, 35 za czwórkę... sprzęt dosyć przestarzały, ale właściwie na jedną noc nie potrzeba wiele ;)

zanim wstąpiłem do Odrodzenia zszedłem niżej żeby zobaczyć jak jest w czeskim schronisku, ale jak zobaczyłem cztery gwiazdki nad jego nazwą to tak się wystraszyłem, że bez wchodzenia tamże zawróciłem do Odrodzenia... szkoda, że wcześniej nie przeczytałem posta Mariomara ;)

a byłem tamże w nocy z 30 kwietnia na 1 maja - schronisko zapchane, gdybym wcześniej nie zadzwonił, nie miałbym szans na ciekawe miejsce...
ale za to bardzo miła obsługa :)

i proponowałbym jeszcze zmianę oznakowania (czasu przejścia) ze Spalonej Strażnicy do Słonecznika... co prawda było sporo śniegu, ale nawet jeśli by go nie było to w 15 minut trudno byłoby przejść... (taki offtopic ;) )

a tak poza tym, to witam wszystkich :)

Awatar użytkownika
walter02
obieżyświat

Postautor: walter02 » 03-05-2007 20:08

czytam, te wszystkie skargi i tak mi się trochę smutno robi.
Może wyjdźmy z jakimś pomysłem / inicjatywą pt "co należałoby zrobić, żeby Odrodzenie się odrodziło " :D

Postawmy się w miejscu właściciela, który ma na głowie taki wielki obiekt - który wymaga ogrzania / remontów , dużo za duży jak na ruch turystyczny w tym rejonie (uwaga - są to tylko turyści, którzy wejdą tam na swoich nogach - przecież na przełęcz Karkonoską nie da sie wjechać ani autem ani wyciagiem),równocześnie paręset metrów za granicą jest przystanek regularnej linii CSAD, giga parking, stoją hotele iluś tam gwiazdkowe...

Co proponujecie?

Ja postawiłbym zimą na narciarstwo biegowe/śladowe, latem - turystykę rowerową. Działałbym w kierunku wytyczenia szlaków w tym rejonie łącząc je ze szlakami czeskimi.
Dodatkowo wprowadziłbym uławienia dla osób z rowerami / nartami - tak jak w Samotni dostaje się kluczyk do swojej szafki na narty, tak przystosowałbym może jakieś pomieszczenie na boksy na rowery/narty - w końcu miejsca jest tam dużo.

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 03-05-2007 21:35

A ja bym zburzył to cholerstwo i postawił coś na kształt Samotni, bo to, że w tym rejonie schronisko musi być jest bezdyskusyjne.

Radus
podróżnik

Postautor: Radus » 05-05-2007 12:00

Kiedyś na forum naszesudety.pl wypowiadałem się na temat Odrodzenia. Pamiętam, że nie pozostawiłem na tym schronisku suchej nitki. Dokładnie rok temu nocowałem tam podczas majowej wędrówki po Karkonoszach i zdania nie zmieniłem. Tak jak Satan, postulowałem wyburzenie tego molocha i postawienie w jego miejsce czegoś mniejszego i ładniejszgo.

Myślę, że trudno jest znaleźć jakąś dobrą alternatywę, która pozwoli Odrodzeniu w miarę normalnie i rentownie funkcjonować. Uważam, że podstawowym problemem tego schroniska jest jego wielkość. Utrzymanie (a szczególnie ogrzanie) tak dużego obiektu wiąże się z proporcjonalnie dużymi kosztami. Ruch turystyczny w tym miejscu jest na razie zbyt mały. Póki co, w polskich górach biegaczy narciarskich jest jak na lekarstwo (pomijając Izery). Oni nie byliby w stanie zapewnić dostatecznie dużego przypływu pieniędzy. Oczywiście, są biegacze z Czech, ale oni skłonni są bardziej do wyboru swoich rodzimych boud. To co może ich przyciągnąć to niskie ceny, ale to jest nierealne. Nie mamy szans, by konkurować w tej kwestii z Czechami. Odrodzenie musiałoby mieć mega obroty, aby przebić cenowo czeską konkurencję.
Gdyby w tym miejscu odbywała się jakaś cykliczna impreza narciarska/rowerowa to przyczyniłoby się to do popularyzacji tego miejsca, a tym samym do reklamy Odrodzenia.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 07-02-2009 19:17

czy ktoś coś wie na temat tego, że Odrodzenie ponoć nie jest już schroniskiem PTTK? tak kilka dni temu mówił mojemu bratu właściciel schroniska
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Satan
bardzo stary wyga

Postautor: Satan » 07-02-2009 21:33

Mnie tak mówił gość z obsługi schroniska w październiku 2007r, kiedy nowa ekpisa się wprowadzała.
Należy przestrzegać przepisów BHP...zwłaszcza na kolei.

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat

Postautor: Ariel Ciechański » 07-02-2009 23:11

Satan pisze:Mnie tak mówił gość z obsługi schroniska w październiku 2007r, kiedy nowa ekpisa się wprowadzała.

Na stronie http://www.pttk.jgora.pl/index.php?iden ... tele&id=88 nadal Odrodzenie figuruje, ale nie jako schronisko... a obiekt noclegowy PTTK. Może w tym pies jest pogrzebany.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 08-02-2009 13:37

mojemu bratu mówił to parę dni temu, że od niedawna... a z tym "obiektem noclegowym" to dziwnie - Zygmuntówka też tam jest jako obiekt noclegowy, a przecież to schronisko pełną gębą! podobnie Andrzejówka :shock:
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
buba
obieżyświat

Postautor: buba » 10-02-2009 18:12

a ja slyszalam ze w odrodzeniu nie ma piwa..to prawda?? dlaczego?
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną.. cała reszta jest wynikiem , że ją wybrałam"

http://picasaweb.google.pl/topeerz (biedronka.buba, osiolek.widmo)
http://www.biedronka-buba.fotosik.pl

Wróć do „Noclegi”