? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Gdzie jechać? Jak dojść? Co zobaczyć? O turystyce w Sudetach.
Makuh
podróżnik
Posty: 216
Rejestracja: 28-05-2016 12:14

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Makuh » 14-03-2019 19:15

Lech pisze:Hmm. Może to Němčice na Orlicku? Słyszałem, że tam hodują kangury.


Akurat na moim zdjęciu to nie są Němčice na Orlicku, aczkolwiek jeśli chodzi o rejon to zdecydowanie bardziej ciepło niż zimno.

Lech pisze:A propos Google+ o tym przysłano mi komunikat. Ale zdaje się Photos Google zostaje. Wiesz coś bliżej na ten temat?



Dolnoślązak pisze:Wpierw picasa, teraz to, niech się całkiem zamkną. Chyba tylko na fejsa pozostanie wrzucać.


Tylko tyle, co przeczytałem, że wszystkie zdjęcia z Google+ mają zniknąć. Photos Google zostaje, ale teraz można stamtąd udostępniać zdjęcia na FB, Twittera lub na czyjejś skrzynce mailowej.

Facebook jest słabą alternatywą, bo nie chcę, żeby wszyscy znajomi oglądali, jak wstawiam nagle mnóstwo zdjęć z gór. Wolę to robić tutaj.
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

Awatar użytkownika
Michał
Moderator
Posty: 2050
Rejestracja: 15-12-2007 02:18
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Michał » 14-03-2019 23:52

Lech pisze:A propos Google+ o tym przysłano mi komunikat. Ale zdaje się Photos Google zostaje. Wiesz coś bliżej na ten temat?


Wygląda na to, że wyłączona będzie tzw. dawna Google Picasa. Aktualna witryna Google Zdjęcia ma pozostać, i faktycznie widzę, że opcjach udostępniania doszła możliwość wrzucenia fotek na Facebooka.
Komunikat z ich strony:

2 kwietnia 2019 r. wyłączymy Google+ dla użytkowników indywidualnych. Żadne inne usługi Google (takie jak Gmail, Zdjęcia Google czy Dysk Google) nie zostaną wyłączone.
2 kwietnia 2019 r. wyłączymy konta Google+ użytkowników indywidualnych (konta osobiste)
30 stycznia 2019 r.

W grudniu 2018 r. zapowiedzieliśmy, że w kwietniu 2019 r. wyłączymy Google+ dla użytkowników indywidualnych ze względu na spadek popularności tej usługi oraz trudności związane z jej ciągłym udoskonalaniem w sposób zgodny z oczekiwaniami użytkowników. Dlatego chcielibyśmy podziękować za to, że korzystasz z Google+, oraz przekazać Ci ważne informacje, w tym instrukcje pobierania zdjęć i innych materiałów z tej usługi.

2 kwietnia wyłączymy Twoje konto Google+ i wszystkie strony utworzone przez Ciebie w tej usłudze. Tego dnia zaczniemy też usuwać zawartość kont użytkowników indywidualnych Google+. Zdjęcia i filmy z Google+ znajdujące się w Archiwum albumów i na stronach Google+ także zostaną usunięte. Możesz pobrać i zapisać te materiały, ale pamiętaj, by zrobić to do końca marca. Uwaga: kopie zapasowe zdjęć i filmów w usłudze Zdjęcia Google nie zostaną usunięte.

Proces usuwania zawartości kont Google+ użytkowników indywidualnych, stron Google+ i Archiwum albumów potrwa kilka miesięcy, więc część materiałów może pozostawać w tym czasie dostępna. Użytkownicy indywidualni mogą mieć dostęp do niektórych obszarów swoich kont Google+ w Historii aktywności. Poza tym część materiałów znajdujących się w Google+ może być widoczna dla użytkowników G Suite do czasu całkowitego usunięcia osobistych kont Google+.

Od 4 lutego nie będzie już można tworzyć w Google+ nowych profili, stron, społeczności ani wydarzeń.
Moja definicja raju: Smažený sýr s hranolkami a tatarskou omáčkou popijany Radegastem.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Lech » 15-03-2019 11:23

Makuh pisze:
Lech pisze:Hmm. Może to Němčice na Orlicku? Słyszałem, że tam hodują kangury.


Akurat na moim zdjęciu to nie są Němčice na Orlicku, aczkolwiek jeśli chodzi o rejon to zdecydowanie bardziej ciepło niż zimno.
Park zamkowy w Letohradzie?
Obrazek

Makuh
podróżnik
Posty: 216
Rejestracja: 28-05-2016 12:14

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Makuh » 15-03-2019 11:40

Lech pisze:
Makuh pisze:
Lech pisze:Hmm. Może to Němčice na Orlicku? Słyszałem, że tam hodują kangury.


Akurat na moim zdjęciu to nie są Němčice na Orlicku, aczkolwiek jeśli chodzi o rejon to zdecydowanie bardziej ciepło niż zimno.
Park zamkowy w Letohradzie?


Tym razem strzał w dziesiątkę.

Twoja kolej na zagadkę.
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Lech » 15-03-2019 17:27

Co to za wodospad i na jakim potoku?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Apollo
Moderator
Posty: 3021
Rejestracja: 17-03-2005 00:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Apollo » 15-03-2019 18:39

Pośna?

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: włodarz » 15-03-2019 19:01

Nýznerovské vodopády, Stříbrný potok.

Awatar użytkownika
Lech
bardzo stary wyga
Posty: 3612
Rejestracja: 08-01-2005 18:39
Lokalizacja: Poznań (spod Moraskiej Góry)

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Lech » 15-03-2019 19:31

włodarz pisze:Nýznerovské vodopády, Stříbrný potok.
Ano. Můžeš položit otázku.
Obrazek

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: włodarz » 16-03-2019 21:13

Dwa niepozorne pagórki w centrum zdjęcia mają swoje nazwy, jakie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga
Posty: 4191
Rejestracja: 12-11-2007 17:06
Lokalizacja: Oberschlesien, Kreis Nikolei / Oppeln

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Pudelek » 17-03-2019 13:32

Michał pisze:
Lech pisze:A propos Google+ o tym przysłano mi komunikat. Ale zdaje się Photos Google zostaje. Wiesz coś bliżej na ten temat?


Wygląda na to, że wyłączona będzie tzw. dawna Google Picasa. Aktualna witryna Google Zdjęcia ma pozostać, i faktycznie widzę, że opcjach udostępniania doszła możliwość wrzucenia fotek na Facebooka.
Komunikat z ich strony:

2 kwietnia 2019 r. wyłączymy Google+ dla użytkowników indywidualnych. Żadne inne usługi Google (takie jak Gmail, Zdjęcia Google czy Dysk Google) nie zostaną wyłączone.
2 kwietnia 2019 r. wyłączymy konta Google+ użytkowników indywidualnych (konta osobiste)
30 stycznia 2019 r.

W grudniu 2018 r. zapowiedzieliśmy, że w kwietniu 2019 r. wyłączymy Google+ dla użytkowników indywidualnych ze względu na spadek popularności tej usługi oraz trudności związane z jej ciągłym udoskonalaniem w sposób zgodny z oczekiwaniami użytkowników. Dlatego chcielibyśmy podziękować za to, że korzystasz z Google+, oraz przekazać Ci ważne informacje, w tym instrukcje pobierania zdjęć i innych materiałów z tej usługi.

2 kwietnia wyłączymy Twoje konto Google+ i wszystkie strony utworzone przez Ciebie w tej usłudze. Tego dnia zaczniemy też usuwać zawartość kont użytkowników indywidualnych Google+. Zdjęcia i filmy z Google+ znajdujące się w Archiwum albumów i na stronach Google+ także zostaną usunięte. Możesz pobrać i zapisać te materiały, ale pamiętaj, by zrobić to do końca marca. Uwaga: kopie zapasowe zdjęć i filmów w usłudze Zdjęcia Google nie zostaną usunięte.

Proces usuwania zawartości kont Google+ użytkowników indywidualnych, stron Google+ i Archiwum albumów potrwa kilka miesięcy, więc część materiałów może pozostawać w tym czasie dostępna. Użytkownicy indywidualni mogą mieć dostęp do niektórych obszarów swoich kont Google+ w Historii aktywności. Poza tym część materiałów znajdujących się w Google+ może być widoczna dla użytkowników G Suite do czasu całkowitego usunięcia osobistych kont Google+.

Od 4 lutego nie będzie już można tworzyć w Google+ nowych profili, stron, społeczności ani wydarzeń.


nie do końca to rozumiem, bo w Archiwum albumów mam dokładnie te same zdjęcia co na google photos, plus te, które system sam katalogował przy okazji używania bloga. Choć z tego tekstu wynika, że chodzi nie o same "Archiwum albumów" ale zdjęcia z google plus w Archiwum albumów. :shock: Cokolwiek to znaczy...
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: włodarz » 18-03-2019 17:53

Drogą, z której zrobiłem zdjęcie przebiega szlak turystyczny.

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Zły Marcin » 18-03-2019 19:09

Krajobraz w tle wygląda oczywiście znajomo, ale co to za pagóreczki zaorane są to pojęcia nie mam.

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: włodarz » 19-03-2019 17:42

Szlak koloru czarnego.

Makuh
podróżnik
Posty: 216
Rejestracja: 28-05-2016 12:14

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: Makuh » 19-03-2019 17:57

Mrowica i Brunowa?
"Każdy ma prawo być szczęśliwym na własnych warunkach" - Frank Zappa

włodarz
obieżyświat
Posty: 962
Rejestracja: 22-07-2012 12:32
Lokalizacja: Góry Sowie

Re: ? ? ? ZAGADKA ? ? ?

Postautor: włodarz » 19-03-2019 20:35

Dokładnie tak. Zadajesz. :)


Wróć do „Turystyka - pieszo i ogólnie”