Kotlina Sędzisławska

Gdzie jeździć? Wszystko o ujeżdżaniu rowerem Sudetów.

Radek
obieżyświat
Posty: 729
Rejestracja: 19-02-2011 10:31

Kotlina Sędzisławska

Postautor: Radek » 31-08-2017 00:23

Wycieczka pod hasłem "Pożegnanie wakacji".
Na pedałowanie mam kilka godzin więc wymyśliłem sobie rowerową wędrówkę po pagórkach wokół Sędzisławia.
Ze stacji kolejowej ruszam na północ, jak się później okazało w kierunku szczytu Kraglak.
Obrazek

Łąki nad wsią.
Obrazek
Obrazek

Miejmy nadzieję że szanowna komisja nie wymyśli tu jakiegoś koszmara.
Obrazek
Obrazek

Nawet nie ma co pisać ochów i achów, cała okolica jest wymarzona na rower.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z leśnej drogi przeskakuję na szlak.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Przejeżdżam po niepozornym zadrzewionym szczycie w domu na mapie wypatrzyłem że był to Kraglak.
Nieco niżej dzięki przecince miałem takie widoki.
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odsłonięty teren idealnie nadaje się na geologiczne poszukiwania.
Znajduję tu piaskowce, zlepieńce i brekcje identyczne jak w oddalonym o jakieś 10km mysłowskim kamieniołomie.
Obrazek

Jeszcze jedno znalezisko. Obrączka gołębia i jego niestrawione pozostałości wyplute przez jakiegoś latającego drapieżnika.
Z danych na obrączce wynika że ptak urodził się w 2016r. i należał do hodowcy z Krynicy pod Nowym Sączem.
Obrazek

Strona związkowa podpowiada że bidak leciał prawdopodobnie z Niemiec do swojego pana.
http://www.okreg-nowysacz.pzhgp.net/Okreg/mapy-lotow
Obrazek

Publikowana trasa lotu przechodzi kilkaset metrów od miejsca znalezienie wypluwki.
Dane z obrączki zgłosiłem do PZHGP, już niedługo gołębiarz dostanie czarny list z pola boju.
Obrazek

...cdn...
Ostatnio zmieniony 04-09-2017 20:48 przez Radek, łącznie zmieniany 1 raz.

hm0
wędrowiec
Posty: 497
Rejestracja: 26-02-2011 10:13

Re: Kotlina Sędzisławska

Postautor: hm0 » 31-08-2017 08:38

Nawet gołębie mają planu lotu...
Trzeba było zakopać tę obrączkę - teraz zaczną się komisje, kłótnie, miesięcznice, ptasie radio.;)
Ta grupka robiła jakieś oględziny w temacie ekspresówki?

Awatar użytkownika
Zły Marcin
obieżyświat
Posty: 864
Rejestracja: 19-07-2013 07:10
Lokalizacja: W-w

Re: Kotlina Sędzisławska

Postautor: Zły Marcin » 31-08-2017 18:48

Radek pisze:Obrazek


łoh, ale tam przetrzebili! mam zdjęcie z wiosny 2016 z tej samej okolicy (bardziej z polanki na samym szczycie Krąglaka)
Obrazek
- wtedy po lewej i po prawej był taki zachaszczony, gęsty młodnik - ale w tym przypadku cięcia dały dużo: wreszcie widoczek :D bo wcześniej Krąglak to tylko sympatyczna górka, ale kompletnie "nie widoczkowa"

Radek
obieżyświat
Posty: 729
Rejestracja: 19-02-2011 10:31

Re: Kotlina Sędzisławska

Postautor: Radek » 04-09-2017 20:42

- wtedy po lewej i po prawej był taki zachaszczony, gęsty młodnik - ale w tym przypadku cięcia dały dużo: wreszcie widoczek :D bo wcześniej Krąglak to tylko sympatyczna górka, ale kompletnie "nie widoczkowa"

No i zaznaczony na mapach punkt widokowy znów jest aktualny tyle że lekko przesunięty.


... a droga prowadzi mnie do leśnej krzyżówki na której wjeżdżam na ścieżkę rowerową.
Obrazek
Obrazek

Wyjeżdżam w jakiejś wiosce, tylko skąd ja znam ten płot, koń przy drodze też jak by znajomy. Znowu jestem w Sędzisławiu :D
ale to nie problem wybieram kolejne w rzędzie wzgórze do zdobycia.
Obrazek

Często startowałem z tutejszej stacji w dalsze trasy a okazuje się że najbliższa okolica jest wybitnie widokowa i zupełnie mi nieznana.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do futerka jej z tym wrotyczem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grzybobranie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okolice Nowych Bogaczowic.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lato późne ale bzyków cały czas nie brakuje.
Obrazek

Konikowe zaloty.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Złotka jasnotowa - zupełnie zapomniałem o jej istnieniu a przecież w dzieciństwie zbierało się te kolorowe robale.
https://swiatmakrodotcom.wordpress.com/ ... m-klejnot/
Obrazek

Pełen życia ciurek Cieklina między Jaczkowem a Nowymi Bogaczowicami
Obrazek

Kto wie czy za milion lat ślady wędrówek chruścików nie będą wyglądały jak te z okolic Gór Stołowych.
Obrazek
Obrazek

Drapieżna larwa jętki
Obrazek

Przez większość tego wyjazdu czuję się jak bym był w Bieszczadach.
Obrazek

Kolejowa miejscówka między Witkowem a Jaczkowem.
Obrazek

Jaczków wita mnie fajnym sklepem z ławką i sałatką szwedzką do koła na rowerze krąży sześciolatka szukająca psa swojego sąsiada.
Obrazek

Jadę dalej w stronę Kamiennej Góry
Obrazek

Ocieram się o miasto i dalej przez Ptaszków drogami polnymi dokręcam do Sędzisławia.
Obrazek

Obrazek

Bród i żwirownie kilkaset metrów od stacji kolejowej.
Obrazek

Trasa miniaturowa a radochy jak bym cały dzień kręcił.
Obrazek


Wróć do „Rowerem”