Schroniska "Odrodzenie" i na "Przełęczy Okraj

Gdzie spać? Za ile? Co można polecić, a co raczej nie.
Awatar użytkownika
Pumelka
tramp

Postautor: Pumelka » 17-05-2013 17:51

3 dni temu wróciłam z wyprawy po Rudawach Janowickich i Karkonoszy.
Spałam w schronisku na Przełęczy Okraj i nie wiem skąd się biorą takie negatywne komentarze odnośnie najemcy i samego schroniska?
Ja zostałam przejęta z otwartymi rękami, Pan specjalnie na mnie czekał do 20:00, był bardzo sympatyczny i uczynny. Ja mam jak najbardziej pozytywne zdanie o tym miejscu i najemcy.

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 17-05-2013 21:51

Pumelka pisze:Spałam w schronisku na Przełęczy Okraj i nie wiem skąd się biorą takie negatywne komentarze odnośnie najemcy i samego schroniska?

z własnego doświadczenia, niestety

Ja zostałam przejęta z otwartymi rękami, Pan specjalnie na mnie czekał do 20:00, był bardzo sympatyczny i uczynny.

ciekawe czy by poczekał np. do 22?
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

https://picasaweb.google.com/110344506389073663651

http://hanyswpodrozach.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Pumelka
tramp

Postautor: Pumelka » 18-05-2013 14:20

Siedział z nami do 21:30 i opowiadał o miejscu gdzie spaliśmy poprzedniego dnia. Nie zauważyłam żeby spieszył się do domu. Nawet chciał specjalnie dla nas zgrzać zupę żebyśmy zjedli coś ciepłego. Piszę o swoich odczuciach i spostrzeżeniach. Ja jestem bardzo zadowolona. Może to jest tak,że jak my do ludzi tak oni do nas?

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 18-05-2013 16:26

Pumelka pisze:Może to jest tak,że jak my do ludzi tak oni do nas?

w takim razie myśmy chyba samą swoją obecnością spowodowali taką reakcję, bo jeszcze nie zdązyliśmy się odezwać, a już zaczął buczeć. W innych przypadkach musiał chyba przewidywać czyjeś niefajne zachowanie, skoro w ogóle schronisko było zamknięte.
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś."

Awatar użytkownika
voi-vod
obieżyświat

Postautor: voi-vod » 18-05-2013 17:09

A może dzierżawca się zmienił? Albo skargi poskutkowały.
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

"Lepiej jest milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości."

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 18-05-2013 17:56

stawiam na to pierwsze - typ sprzed kilku lat był tak niesympatycznym, odpychającym osobnikiem (pewno go skazano na prowadzenie schroniska PTTK za karę), że nie wierzę, iż mógł się tak zmienić

Awatar użytkownika
Pumelka
tramp

Postautor: Pumelka » 18-05-2013 19:29

Pudelek pisze:w takim razie myśmy chyba samą swoją obecnością spowodowali taką reakcję, bo jeszcze nie zdązyliśmy się odezwać, a już zaczął buczeć. W innych przypadkach musiał chyba przewidywać czyjeś niefajne zachowanie, skoro w ogóle schronisko było zamknięte.

Nie wiem co tamten człowiek przewidywał, a czego nie.
Ja piszę o sytuacji z przed 3 dni i opisuję ją tak jak zapamiętałam.
Jeśli to byłby ten sam to wymuszoną uprzejmość jestem w stanie wyczuć od razu. Ten z którym ja miałam do czynienia to młody chłopak, szczupły,wysoki,brunet :lol: . A jego pomocnikiem jest....przepiękny rosyjski kot, który zachowuję się jak by kochał wszystkich przybywających tam .Urocze to zestawienie...miły pan z pięknym kotkiem :P .

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 18-05-2013 22:36

ewidentnie nastąpiła zmiana, bo "mój" dzierżawca był co prawda brunetem, ale na pewno nie szczupłym i młodym :)

Human
stary wyga

Postautor: Human » 16-07-2013 22:50

Od zmiany najemcy.

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 17-07-2013 21:09

Mnie sie tez to schronisko bardzo spodobalo i zostalo mile wrazenie. Juz i innym temacie to opisalam ale przekleje i tutaj

Wyobrazalam sobie to miejsce jako przedsionek piekła, bo mozna tam autem dojechac, ze bedzie tłum, wrzask i komercha...
Byla cisza, spokój, zapach starego drewna i atmosfera troche jak w jakims zapomnianym uzdrowisku czy kempingu. Bardzo mila obsluga. Nie nocowalam tam a facet pokazal mi cale schronisko, podgrzal piwo z korzeniami i miodem (mimo ze grzanego nie bylo w cenniku). Pogadalismy o wiatach w calej okolicy i rodzajach turystow ktorzy przewijaja sie przez ta przelecz. Posiedzielismy na drewnianych starych schodach w cieniu jakiegos krzewu i naprawde czulam sie raczej jak w latach 90 tych w Bieszczadach a nie w jednym z bardziej paskudnych miejsc Karkonoszy.
Miejsce mnie na tyle sie spodobalo ze chyba jakas pozna jesienia zdecyduje sie tam zanocowac!

kosher pisze:Schronisko na Okraju zajęło "zaszczytne" ostatnie 66 miejsce w aktualnym rankingu schronisk górskich miesięcznika N.P.M. .

To akurat chyba norma ze wszystkie najfajniejsze schroniska sa tam zawsze na koncu listy. :roll: Taki i ranking- wystarczy popatrzec na ostatnie miejsca i mozna tam w ciemno jechac bo wiadomo ze bedzie fajnie ;)
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Pudelek
bardzo stary wyga

Postautor: Pudelek » 17-07-2013 22:05

buba1 pisze:
To akurat chyba norma ze wszystkie najfajniejsze schroniska sa tam zawsze na koncu listy. :roll: Taki i ranking- wystarczy popatrzec na ostatnie miejsca i mozna tam w ciemno jechac bo wiadomo ze bedzie fajnie ;)

nie przesadzaj - ostatnio na ostatnim miejscu był Trójgarb, który w ogóle jest zamknięty. Pojedziesz tam z radością?

A akurat teraz w czołówce są 2 schroniska, z których mam dobre wspomnienia - z Andrzejówki (ale oczywiscie poza sezonem), no i z Pasterki.

I tak jak pisałem - nie znam drugiej osoby, która byłaby zadowolona z Okraju :D Okraj znalazł się na końcu, bo dwukrotnie był zamknięty podczas wizytacji - więc trudno się dziwić takiej ocenie. Hala Szrenicka, też w końcówce mnie nie dziwi...

Fakt faktem, że ten ranking jest do niczego, ale chociaż z kilkoma typami w tym roku się zgadzam

buba1
bardzo stary wyga

Postautor: buba1 » 18-07-2013 15:36

Pudelek pisze:[ Hala Szrenicka, też w końcówce mnie nie dziwi...

Ja mam bardzo mile wspomnienia stamtad. O 2 w nocy mozna bylo kupic piwo! Obsluga byla dla nas mila. No i bez szemrania przyjeli turystow ktorzy o 23 doczłapali tam po tym jak zostali kopnieciu w d.. pod Łabskim...

Dziwi mnie tez w koncowce Chatka Puchatka i Kremenaros- chyba dwa najfajniejsze bieszczadzkie schroniska. Eco byl tam niedawno i bardzo sobie chwalil, wiec chyba nie zmienily sie na gorsze z tego co ja pamietam sprzed ilus lat

Pudelek pisze:[

nie przesadzaj - ostatnio na ostatnim miejscu był Trójgarb, który w ogóle jest zamknięty. Pojedziesz tam z radością?

Szczerze mowiac z dwojga zlego wole chyba trafic do zamknietego na glucho i pustego schroniska niz do miejsca z ktorego zostane wyrzucona mimo ze jest otwarte.. Efekt niby tez sam ale jakos lzej na duszy...

Pudelek pisze:[.

I tak jak pisałem - nie znam drugiej osoby, która byłaby zadowolona z Okraju :D

Moze ja trafilam przez zalamanie czasoprzestrzeni do jakiejs "rownoleglej rzeczywistosci"? :lol: :lol: :lol:

Pudelek pisze:[

A akurat teraz w czołówce są 2 schroniska, z których mam dobre wspomnienia - z Andrzejówki (ale oczywiscie poza sezonem), no i z Pasterki.

Te dwa faktycznie daja rade! Nie sposob sie nie zgodzic ze sa fajne!
"ujrzalam kiedys o swicie dwie drogi, wybralam ta mniej uczeszczana - cala reszta jest wynikiem tego, ze ja wybralam.. "

na wiecznych wagarach od zycia...

Awatar użytkownika
Ariel Ciechański
obieżyświat

Postautor: Ariel Ciechański » 19-07-2013 11:05

buba1 pisze:Dziwi mnie tez w koncowce Chatka Puchatka i Kremenaros- chyba dwa najfajniejsze bieszczadzkie schroniska.

Bubo, mnie nie dziwi - ewidentnie widać, że część testerów bywa głównie w austriackich pensjonatach...

schroniskookraj
turysta niedzielny

nowy dzierżawca schroniska

Postautor: schroniskookraj » 18-11-2013 16:55

Jestem nowym najemcą schroniska "Na Przełęczy Okraj" Zapraszam serdecznie na obiady i noclegi.
W prawdzie poprzedni dzierżawca miał złe opinie chce wszystkich poinformować że od 1.10.2013 jest już czysto ciepło, woda ciepla, atmosfera fajna i ogólnie dużo rzeczy zmieniło się na plus:)
schronisko PTTK Na Przełęczy Okraj

schroniskookraj
turysta niedzielny

Legenda Ducha Gór

Postautor: schroniskookraj » 19-02-2014 19:33

Każdy turysta chce aby schroniska były zadbane, miłe no i otwarte:)

Na szczęście na Okraju już tak jest, a teraz będziecie mogli przy ognisku posłuchać o Duchu Gór:)

15 marca organizujemy ognisko z kiełbaskami oczywiście i opowiastkami o legendzie Ducha Gór, historii Karkonoszy no i oczywiście wszystkie inne tematy które wyjdą w czasie rozmowy

Zapraszamy na Okraj
Więcej info 663391085
schronisko PTTK Na Przełęczy Okraj

Wróć do „Noclegi”